تسهیل و تسریع تامین مالی هدف بازدید ارکان بازار سرمایه
تسهیل و تسریع تامین مالی هدف بازدید ارکان بازار سرمایه

ارکان بازار سرمایه به همراه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به منظور تسهیل و تسریع تامین مالی صنایع به استان خراسان رضوی سفر و بازدید کردند.

به گزارش سرمایه فردا، در راستای سفرهای استانی صورت گرفت: بازدید ارکان بازار سرمایه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از پروژه‌ها و شرکت‌های استان خراسان رضوی به منظور تامین مالی صنایع انجام شد.

روز چهارشنبه، ۲۵ مرداد، ارکان بازار سرمایه به همراه فتح‌الله توسلی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در راستای سفرهای استانی و به منظور تسهیل و تسریع تامین مالی صنایع به استان خراسان رضوی سفر و از شرکت‌ها و بنگاه‌های تولیدی این استان بازدید کردند.

مجید عشقی در بازدید از واحدهای صنعتی مشهد اظهار کرد: اگر بورس آشنایی کاملی نسبت به شرکت‌ها داشته باشد، بهتر می‌تواند به این شرکت‌ها خدمات بدهد و از سویی دیگر اگر شرکت ها و بنگاه های اقتصادی نیز در مورد بازار سرمایه و فرآیند آن آشنایی بیشتری داشته باشند، بهتر می‌توانند از ابزارهای موجود در این بازار استفاده کنند.

علاقه شرکت‌ها برای ورود به بازار بورس

وی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از علاقه شرکت‌ها برای ورود به بازار بورس بیان کرد: من سال ها در بورس کالا حضور داشته و از نزدیک به مسایل آن آشنا هستم؛ بارها نیز پیشنهاد کردم تا یارانه کالاها، به صورت مستقیم به کشاورز داده شود زیرا مسیری که طی می‌شود تا این یارانه به دست کارخانه دار برسد، هزینه تمام شده را بالا می‌برد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد پذیرش شرکت‌ها در بازار بورس توضیح داد: شرکت‌های زیادی برای حضور واحدها به بورس مشاوره می‌دهند که تمامی آن‌ها زیر نظر سازنان بورس فعالیت می‌کنند.

او افزود: اما بر اساس خدماتی که ارائه می‌دهند هزینه متفاوتی نیز دریافت می‌کنند لذا پیش از عقد قرارداد با این مشاوران حتما خدمات و رزومه آنان را بررسی کرده و در صورتی که به مشکلی برخوردید حتما با ما در تماس باشید.

عشقی خاطرنشان کرد: ما آمادگی بررسی طرح‌ها و به تبع آن، انتشار اوراق را داریم و شرکت‌ها می‌توانند در این رابطه درخواست خود را ثبت کنند.

بازدید از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی توس۱

مجید عشقی در بازدید از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی توس مشهد اظهار کرد: رویکرد کلی ما در بازار سرمایه سهم بیشتر شرکت‌های بخش خصوصی در بازار سرمایه است.وی با تاکید بر کمک به شرکت‌ها در بازار بورس کالا افزود: در این بازار برخی مسایل مانند فروش مواد اولیه وجود دارد که سیاست خود شرکت‌ها است.

‌از سوی دیگر متاسفانه در اقتصاد ما به دلیل وجود تورم‌، خیلی از شرکت‌های بزرگ و کسب و کارها به سمت فروش نقدی رفتند و حاضر به کار اعتباری نیستند که این امر مشکلاتی را برای خریداران بوجود آورده است، لذا برای این امر به دنبال راهکار هستیم و برنامه‌های خود را ارائه دادیم.

رییس بورس اوراق بهادار ادامه داد: یکی از راه‌های ماندگاری و تداوم کار شرکت ها این است که سهامی عام شوند. یکی از مهمترین مولف‌ها و موتور محرکه شرکت های سهامی خاص نیز ایده‌های موسس است که اگر این ایده تکثیر نشود، شرکت‌ها خاموش می‌شوند.

عشقی در پایان متذکر شد: بازار سرمایه وسیله ای است برای تکثیر ایده و گسترش فعالیت‌ شرکتها که قطعا کمک حال آنها خواهد بود.

  1. بعضی از شرکت های مستقر در این شهرک عبارتند از: شرکت مولود شرق، قدرت نیروی توس، شرکت خدمات مهندسی سازه های هیدرولیک، فرآورده های غذایی بهناز گلبهار(مشمش)، شرکت شهربابانا، شرکت صنایع غذایی به آرا، صنایع الکترونیک ثامن، کارخانه لیمون چینی آراد، گروه کارخانجات مقصود، برج پولادین آریایی، شرکت عصر شیرین، شرکت جهان افروزشرکت تکلان توس، چینی مقصود، کاشی تیما،تکلان توس، جهان افروز، صنایع غذایی دینا، نمک بینالود، رب سید، اترک شیمی، سجاد دارو، گلریز، مهساتوس، تکین کارتن، خوشه صنعتی دوریکا، نیان الکترونیک، الکتریک خودرو و… ↩︎