تریدر مدعی کلاهبرداری از بانک مرکزی کیست؟
تریدر مدعی کلاهبرداری از بانک مرکزی کیست؟

فرزاد وجیهی که معروف به سلطان ترید در فارکس است و روزانه ارزش معاملاتش به ۱۰ میلیون دلار می رسد این روزها دوباره به صدر اخبار آمده که ثروتمندترین ایرانی خارج از کشور است که یک فقره از دارایی او کلاهبرداری ۶ هزار میلیارد تومانی از بانک مرکزی بود.

به گزارش سرمایه فردا، چند سال پیش نام فرزاد وجیهی به عنوان مالک شرکت ارون گروپ سرزبانها افتاد، فردای که با راه اندازی صرافی و معاملات آنلاین طلا در ایران به شهرت رسید و بعد از آن بسیاری از معامله گران مدعی شدند که در این کارگزاری سرمایه های خود را از دست داده اند و بعد دفتر ارون در ایران پلمب شد.
حالا گفته می شود که فرزاد وجیهی با حدود ۱۵۰ میلیون دلار  درآمد  از ۹ سال پیش در ترید توانسته سرمایه های کلانی ایجاد کند که هیچکس میزان دقیق آن را نمی داند اما خودش  برگ های تازه ای از اقدامات خود در ایران رو کرده و مدعی است که کلاهبرداری ۶ هزار میلیارد تومانی از بانک مرکزی کرده و حالا پرونده ای به اتهام اخلال در نظام اقتصادی برای او در تهران باز است.
جزئیات پرونده از این قرار است که او تراکنشی ۶ هزار میلیارد تومانی داشته و منجر به خروج سرمایه از کشور شده است و با توجه به اینکه این عدد دو برابر فساد خاوری محسوب می شود جزو کلاهبرداری های بزرگ محسوب می شود که نظام اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار داده است
بی‌تردید فرزاد وجیهی با ۹ سال حضور پیاپی و موفق در بازار‌های مالی، فارکس، ارز‌های دیجیتال، سهام‌های بین المللی و انرژی و فلزات، بهترین تریدر ایرانی شناخته می‌شود. هم اکنون هم در معاملات فارکس و بورس های بین المللی فعال هست، به طوری که گفته می شود حدودا روزانه ۱۰ میلیون دلار معامله می کند، به همین دلیل پیش از این هم از ایرانیان ثروتمند بود اما در شرایط کنونی با این تراکنش  باعث شد تا گمانه زنی ها درباره او تقویت شود که در حال حاضر ثروتمندترین ایرانی خارج از کشور باشد.
فرزاد وجیهی یکی از تریدرهایی هست که بیشترین ظن نسبت به او وجود دارد که حساب های دیگری در ایران داشته باشد که به نام دوستان و یا افراد مجهول الهویت ثبت شده هرچند از سال ۹۹ تاکنون فعالیت اقتصادی ندارد، البته چند صرافی بزرگ آنلاین ایران متعلق به اوست که در انتقال دارایی ها به او کمک کرده اند
فرزاد وجیهی متولد ۱۳۶۷ در اهواز ، فعالیتش را از معاملات خودرو که شغل خانوادگی شان بود ، آغاز کرده و سپس وارد بازار های مالی شد.
بین سال های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ در بازار های داخلی طلا ، دلار و سکه ایران فعالیت گسترده ای داشت،اتاق های سرمایه گذاری راه اندازی و سرمایه گذاری های کلانی کرد و سپس وارد بازار های بین‌المللی شد.
وی فعالیت مالی خود را از اهوازآغاز کرد و سپس ،تهران ، استانبول ، استکهلم و اکنون ساکن لندن است. در۱۳۸۶ ازدواج کرد که حاصل این ازدواج فرزند پسری ۱۰ ساله به نام آرون است .
در یکی از مقالاتی که در مورد عملکرد وی منتشر شده آمده است: موضوع بسیار پر اهمیت،که ملاک برای تشخیص بهترین تریدر ایران است ، استمرار در سوددهی در برهه های زمانی مختلف و البته طولانی مدت است. قطعا اگر کسی بتواند بیش از دو سال،سود دهی منظم و مستمری را تجربه کرده باشد وسبک معاملاتی خودش را طی این مدت تغییر نداده باشد، می‌توانیم به عنوان یکی از تریدر های برتر کشور معرفی کنیم. بی‌تردید فرزاد وجیهی با ۹ سال حضور پیاپی و موفق در بازارهای مالی،فارکس،ارزهای دیجیتال،سهام های بین المللی و انرژی و فلزات، بهترین تریدر ایرانی شناخته می‌شود.
فرزاد وجیهی اولین تریدری نیست که با پول های باد آورده مردم، برای خود شبکه های اقتصادی عجیب و غریبی را دست و پا کرده اند. این مسأله تحت تاثیر ریسک‌پذیری باورنکردنی‌اش، روش متقابلش در خواندن حرکت‌های بالقوه در بازار سهام، مشتقه‌ها و کالاها و برای تحمل ضررهای هنگفت و همچنین افزایش ثروت است
فرزاد وجیهی دارای شفافیت کامل در نمایش معاملات لایو به شکلی تقریباً مستمر در پیج اینستاگرامش، دارای استیتمنت معاملاتی باسابقه کافی استیتمنت که در معرض دید عموم قرارگرفته، و نیز ارائه دوره‌های آموزشی حرفه‌ای و رایگان است.