نمودار شاخص گروه های بورسی در خرداد ۱۴۰۲
نمودار شاخص گروه های بورسی در خرداد ۱۴۰۲

در حال حاضر نمودار شاخص گروه های بورسی گویای وضعیت بازار و مسیر بعدی نمادهای هر گروه است. در شرایط کنونی برخی گروه ها هنوز با سقف تاریخی فاصله زیادی دارند و در ادامه این گروه ها می توانند لیدر بازار شوند.

به گزارش سرمایه فردا، هرچند در روزهای اخیر شاهد واکنش اولیه شاخص کل بورس به سطح حمایتی روی خط روند بودیم که با ادامه انتشار اخبار منفی درباره پتروشیمی ها و اینکه نرخ خوراک همان ۷۰۰۰ تومان خواهد بود بازار به مسیر نزولی خود ادامه داده است.

با اخبار مربوط به پتروشیمی‌ها کل بازار دچار افت شده که همین هیجان زیاد بازار و عدم وجود منطق درست را در بازار نشان می‌دهد.

شرایط بازار در حال حاضر طوری است که با سیگنال‌ها و اخبار بیرونی ترس در دل سهامداران بیشتر می‌شود و در نقش فروشنده ظاهر می‌شوند.

از طرفی با توجه به خیلی از گزارشات ۳ ماهه که شرایط مناسبی دارند و همچنین افت زیاد قیمت‌ها در اصلاح اخیر قیمت‌ها ارزنده به نظر می‌رسند باید ببینیم بازار کدام مسیر را با وجود همه این مسایل طی می‌کند.

در حال حاضر نمودار شاخص گروه های بورسی گویای وضعیت بازار و مسیر بعدی نمادهای هر گروه است. در شرایط کنونی برخی گروه ها هنوز با سقف تاریخی فاصله زیادی دارند و در ادامه این گروه ها می توانند لیدر بازار شوند.