فراری دادن سرمایه داران به خارج از کشور
فراری دادن سرمایه داران به خارج از کشور

به گزارش سرمایه فردا، فرزاد وجیهی ثروتمندترین جوان ایرانی به دنبال راه‌اندازی مجدد شبکه تلویزیونی من وتو برآمده است. او قبلا قصد خرید پرسپولیس را داشت و این مصداق فراری دادن سرمایه داران به خارج از کشور است.

به گزارش سرمایه فردا،جوان ثروتمندی که با مطرح شدن موضوع خصوصی سازی سرخابی ها به طور رسمی درخواست خرید باشگاه پرسپولیس را داد. متاسفانه با سنگ اندازی مانع از واگذاری واقعی به بخش خصوصی شدند.
این جوان ایرانی قصد داشت با سرمایه گذاری پرسپولیس را در سطح باشگاه‌های بزرگ مطرح کند.

همانطور که باشگاه‌های عربستان سعودی بازیکنان بزرگی مانند رونالدو را به خدمت گرفته اند. در حال حاضر به دلیل ساختار دولتی کشور با واگذاری باشگاه پرسپولیس به فرزاد وجیهی موافقت نشد و در نهایت این باشگاه به مجموعه ای از بانک‌ها واگذار شد.

شنیده ها هاکی از آن است که این جوان ایرانی اقدام به خرید یک شبکه ماهواره ای کرده است.
شبکه تلویزیونی من وتو چندی پیش تعطیل شد. حالا زمزمه راه‌اندازی مجدد من وتو با سرمایه گذاری تریدر معروف ایرانی به گوش می رسد.

ثروتمندترین جوان ایرانی به دنبال راه اندازی شبکه تلویزیونی

به گزارش سرمایه فردا، فرزاد وجیهی ثروتمندترین جوان ایرانی به دنبال راه‌اندازی مجدد شبکه تلویزیونی من وتو برآمده است. او قبلا قصد خرید پرسپولیس را داشت. این مصداق فراری دادن سرمایه داران به خارج از کشور است.

او چندی پیش زمانی که موضوع خصوصی سازی سرخابی ها مطرح شد نیز به طور رسمی درخواست خرید باشگاه پرسپولیس به عنوان یکی از بزرگترین و پر طرفدارترین باشگاه‌های ایران را ارئه کرد. در شرایطی که بدهی سنگین پرسپولیس مانع شده که بازیکنان بزرگ و ورزشگاه اختصاصی داشته باشد.

این جوان ایرانی قصد داشت با سرمایه گذاری پرسپولیس را در سطح باشگاه‌های بزرگ مطرح کند همانطور که باشگاه‌های عربستان سعودی بازیکنان بزرگی مانند رونالدو را به خدمت گرفته اند. در حال حاضر به دلیل ساختار دولتی کشور با واگذاری باشگاه پرسپولیس به فرزاد وجیهی موافقت نشد و در نهایت این باشگاه به مجموعه ای از بانک‌ها واگذار شد.

مخالفت با میلیاردر ایرانی که سرمایه گذاری کلانی دارد

این میلیاردر ایرانی که سرمایه گذاری کلانی در خارج از کشور دارد بعد از اینکه نتوانست از طریق خرید پرسپولیس به کشور خدمت کند.مدتی بعد موضوع خرید پارس خودرو را مطرح کرد. در حال حاضر عمده خودروهای بازار ایران از طریق چین تامین می شود درحالی که چینی‌ها در سایر کشورها جایی در بازار خودرو ندارند.

وجیهی که در یک خانواده خودروساز بزرگ شده بود، می توانست در این صنعت حرفی برای گفتن داشته باشد. اما با وجود اینکه زیان پارس خودرو به قدری افزایش یافته که مدیران این شرکت نیز امیدی به آینده آن ندارد.

هدفگذاری سرمایه‌گذاری کلان و خرید امتیاز

با این حال با واگذاری آن به وجیهی مخالفت شد. درحالی که قصد داشت با سرمایه‌گذاری کلان و خرید امتیاز یک خودرو روز اروپایی با همه آپشن‌های کیفی چهره بازار خودرو ایران را عوض کند و مردم مانند اروپایی ها خودرو سوار شوند.
درحالی برخی مقامات دولتی اجازه ورود سرمایه این تریدر جوان را به ایران ندادند که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده است تا باید زمینه مدیریت به جوانان کشور داده شود تا اقتصاد کشور در مسیر توسعه حرکت کند. این همان فراری دادن سرمایه داران به خارج از کشور و مغایر با محتویات رهبری است.

به طور قطع ورود سرمایه‌های کلان به کشور می تواند ضمن اینکه به اشتغال کمک کند. بستری برای ایجاد زیرساخت‌های جدید در کشور به وجود می آید. به ویژه افراد جوان و موفقی مانند وجیهی که در عرصه های مختلف فعالیت داشته است به طور قطع سرمایه‌گذاری آن می تواند منافع زیادی را برای کشور به همراه داشته باشد.