بازار مسکن پنجمین ماه رکود را پشت سر می‌گذارد
بازار مسکن پنجمین ماه رکود را پشت سر می‌گذارد

درحالی بازار مسکن پنجمین ماه رکود را پشت سر می‌گذارد که معاملات این بخش به کمترین میزان خود رسیده و ارائه تخفیف تا ۲۵ درصدی نیز تاثیر در آن نداشته است.

به گزارش سرمایه فردا، بازار مسکن کشور همچنان در یک رکود با شیب ملایم به سر می‌برد؛ در مناطق ۲۲گانه پایتخت گرچه آمار رسمی برای تعداد معاملات وجود ندارد اما به گفته فعالان این بخش، سقوط تعداد قراردادهای مسکن چشمگیر بوده است.

خروجی رکود ۵ ماه اخیر ارائه تخفیف از سوی فروشندگان بوده است. تخفیفی که در برخی موارد تا ۲۰ درصد هم اعلام می شود، اما به واسطه کاهش قدرت خرید مردم این آفرها نیز تاثیر چندانی در ترغیب خریداران برای ورود به بازار مسکن نداشته است.

در شهرهای اطراف تهران نیز وضعیت همین‌ گونه است و با وجود کاهش بیشتر قیمت‌ها نسبت به اواخر سال گذشته و اوایل امسال، معاملات همچنان در رکود است. به‌عنوان مثال در شهر جدید پرند که پایتخت صنعتی‌سازی کشور را یدک می‌کشد واحدهای مسکن مهر از اردیبهشت امسال تاکنون حدود ۲۵ درصد افت قیمت داشته‌اند.

واحدهای مسکن مهر این شهر تا اواخر سال گذشته به‌طور میانگین حدود ۱٫۶ میلیارد تومان خرید و فروش می‌شد، اما امروز همان واحدها ۱٫۲ تا یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان برای فروش عرضه شده که البته مشتری هم ندارد.

یک واحد مسکن مهر با مساحت ۷۵ متر مربع در شهر جدید پرند با قیمت ۱٫۶ میلیارد تومان در فایل فروش قرار گرفته است. این آپارتمان دارای انباری و پارکینگ است.

آپارتمان  78 متری دارای پارکینگ، انباری و آسانسور روشن یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان یعنی هر مترمربع حدود ۱۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

واحد مسکن مهر ۷۰ متری نیز با پارکینگ، انباری و آسانسور روشن یک میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده،‌یعنی هر مترمربع حدود ۱۴ میلیون تومان. همچنین قیمت یک دستگاه آپارتمان ۷۶ متری ۱٫۳ میلیارد تومان اعلام شده، این واحد دارای پارکینگ، انباری و آسانسور بوده و در طبقه دوم قرار دارد./تسنیم