پرداخت ۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی
پرداخت ۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی

مدیر بانک صنعت و معدن استان البرز گفت: از سال گذشته تا کنون بیش از ۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان البرز تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش سرمایه فردا،‌ مدیر بانک صنعت و معدن استان البرز با اشاره به اینکه استان البرز وسعتی ۵۸۳۳ کیلومتر مربعی در شمال ایران و در دامنه رشته کوه های البرز مرکزی واقع شده است، گفت: این استان شامل شهرستان های کرج، ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان است ۹ شهرک و ناحیه صنعتی در استان واقع شده است.
امیر حسین زند با بیان اینکه بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک تخصصی-توسعه ای در زمینه تامین مالی پروژه های بزرگ و کوچک فعال است، افزود: این بانک در بخش های حیاتی و مهم کشور همچون نیروگاه ها، نفت و گاز، پتروشیمی، پالایشگاه ها و صنایع شیمیایی، طرح های فولادی، آب شیرین کن، حمل و نقل، ساختمان، صنایع غذایی، بهداشتی و دارویی، خودروسازی و غیره فعالیت دارد.

حمایت واقعی از بخش صنعت و معدن
او با تاکید بر اینکه بانک صنعت و معدن تاکنون توانسته حمایت واقعی از بخش صنعت و معدن کشور را به منصه ظهور برساند، افزود: افتخار می کنم در این مسیر پر فراز و نشیب همراه و همگام با تولیدکنندگان، صنعتگران و کارآفرینان باشم.
او افزود: این بانک در این راستا و به منظور فاصله گرفتن از اقتصاد وابسته به نفت، حمایت از واحدهای نوآور و دانش بنیان را در دستور کار خود قرار داده است.
به گفته زندی بانک صنعت و معدن با استفاده از روش های نوین تامین مالی و بانکداری دیجیتال مبتنی بر نیاز مشتریان، توانسته در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کارا که از الزامات اقتصاد دانش بنیان است حرکت کند و در توسعه و آبادانی میهن عزیزمان ایران، گام های بلند و مؤثری بردارد.
او با اشاره به اینکه تلاش پرسنل بانک صنعت و معدن استان البرز در راستای رسالت ملی و سازمانی منتج به فعالیت های شامل بخش های مختلف بوده، تشریح کرد: با توجه به موقعیت صنعت استان البرز در کشور و جایگاهی که این استان در صنایع مختلف به خصوص در صنعت غذا و دارو و همچنین قطعات خودرو دارد این بانک توانسته بیش از ۱۰۰ واحد صنعتی در استان البرز که طرح های بزرگ و مهمی در کشور بوده و در رتبه برند های ملی هستند را تأمین مالی کند.

۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی
او افزود: فقط از سال گذشته تا کنون بیش از ۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی استان البرز تسهیلات پرداخت شده است. از مبلغ مذکور ۳۵۰۰ میلیارد ریال بابت سرمایه گذاری ثابت ۹ طرح تولیدی (با اشتغال حدوداً ۱۶۰۰ نفر ) و ۳۷۰۰۰ میلیارد ریال بابت تامین سرمایه در گردش به حدود ۹۰ واحد تولیدی(با اشتغال حدوداً ۱۰۰۰۰ نفر ) استان پرداخت شده است.
او ادامه داد: بانک در سنوات گذشته که منابع تبصره ۱۸ به استان تخصیص یافته همواره رتبه اول در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ استان را کسب کرده است.
به گفته زندی در سال گذشته این بانک در پرداخت تسهیلات با پرداخت ۲٫۶۰۰ میلیارد ریال ( حدود دو برابر سهمیه استان )رتبه نخست را در بین سایر بانک های استان به خود اختصاص داده است.
او افزود: همچنین از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ با پرداخت مبلغ ۳۵ میلیارد ریال کل سهیمه ابلاغی پرداخت شده است.
در واقع بانک صنعت و معدن همچون سنوات گذشته در پرداخت تسهیلات رونق تولید جزء بانکهای برتر استان بوده است و در سال گذشته ۲۹ طرح تولیدی به مبلغ ۱۴ هزار میلیارد از تسهیلات مذکور بهره مند شده اند.
او با بیان اینکه در سال جاری به منظور حمایت از شرکت ها و واحد های نوپا و دانش بنیان پنج فقره تسهیلات به مبلغ ۸۷۰ میلیارد ریال به این شرکت ها پرداخت شده است، گفت:
همچنین مبلغ ۳٫۴۴۶ میلیارد ریال تسهیلات از محل منبع تخصیص سفر ریاست محترم جمهوری به واحدهای تولیدی استان پرداخت شده است.

احیا واحدهای تملیکی در دستور کار دولت
زندی با اشاره به اینکه در سنوات گذشته بانک در بازفعالی و احیا واحدهای تملیکی که در دستور کار دولت قرار داشت اقدامات موثری داشته گفت: طبق تاکید مدیریت ارشد بانک مبنی بر فعال سازی واحد های تولیدی راکد با حمایت و مساعدت های مدیران ارشد بانک و مدیران استانی ۱۷ واحد تولیدی با مساعدت بانک صنعت و معدن با واگذاری به صاحبان اولیه و یا انتقال و فروش این واحد ها به تولید کنندگان دیگر احیا شده است.
او با بیان اینکه شرکت صنعتی و پژوهشی زرکام با حدود ۱۰۸۳ نفر اشتغال از جمله واحد‌های صنعتی مورد حمایت بانک بوده است، گفت: تامین مالی طرح کانفکشری شرکت صنعتی و پژوهشی زرکام از طریق منابع صندوق توسعه ملی به صورت سندیکایی با عاملیت بانک کشاورزی و مشارکت بانکهای کشاورزی ، صنعت و معدن، توسعه تعاون و پست بانک تامین گردید.

او افزود: از مبلغ سرمایه گذاری ثابت کل طرح به مبلغ ۲۳ هزار میلیارد ریال مبلغ ۶٫۰۰۰ میلیارد ریال توسط بانک صنعت و معدن تامین شده است. همچنین مبلغ ۷٫۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش جهت شرکت مصوب شده که مبلغ ۳٫۵۰۰ میلیارد ریال آن تا کنون پرداخت شده است.
او ادامه داد: گروه صنعتی زر که در تولید و عرضه انواع غلات فرآوری‌شده فعالیت می‌کند، شرکت های زرماکارون، زر اویل، آرد زر، زر فروکتوز و زر گرین دیگر واحدهای تولیدی این گروه صنعتی می باشند.