سیاست جدیدی در خصوص تغییر نرخ تسعیر ارزهای صادراتی
سیاست جدیدی در خصوص تغییر نرخ تسعیر ارزهای صادراتی

سخنگوی مرکز مبادله گفت: سیاست جدیدی در خصوص تغییر نرخ تسعیر ارزهای صادراتی به این مرکز ابلاغ نشده و روند سابق کماکان برقرار است.

به گزارش سرمایه فردا، اصغر بالسینی سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران ضمن رد شایعات مطرح‌شده در خصوص تغییر نرخ تسعیر ۳۷۵۰۰تومانی ارزهای صادراتی در مرکز مبادله ایران اعلام کرد: مرکز مبادله ایران به‌عنوان یک بستر معاملات و کشف نرخ ارز فعالیت خود را جهت تأمین و تخصیص نیازهای ارزی صادرکنندگان ـ واردکنندگان و عموم متقاضیان ارز بر اساس سیاستهای ابلاغی بانک مرکزی انجام می‌دهد و ورودی نسبت به سیاست‌گذاری ارز ندارد و نهاد سیاست‌گذار ارزی در کشور نیست.

سخنگوی مرکز مبادله در ادامه اعلام کرد: سیاست جدیدی در خصوص تغییر نرخ تسعیر ارزهای صادراتی به این مرکز ابلاغ نشده و روند سابق کماکان برقرار است.

اصغر بالسینی تشریح کرد: مکانیسم فعالیت تالار حواله ارز مرکز مبادله ایران بر اساس عرضه و تقاضاست در همین راستا شایعات بی‌اساس مطرح‌شده با هدف بر هم زدن تعادل بازار ارز که در ماههای اخیر روند باثباتی داشته، صورت گرفته است.

در روزهای اخیر برخی کانالهای تلگرامی فعال در حوزه بازار بورس با خبرسازی در حوزه قیمت ارز مباحثی در خصوص افزایش ۳۰درصدی نرخ تسعیر ارز صادرات غیرنفتی تا دو هفته آتی را مطرح کرده بودند./تسنیم