سازندگان با تعهدات ساخت مصالح ساختمانی تضمینی می گیرند
سازندگان با تعهدات ساخت مصالح ساختمانی تضمینی می گیرند

سازندگان با تعهدات ساخت مصالح ساختمانی مورد نیاز آنها را دوسال زودتر پیش خرید می‌کنیم.

به گزارش سرمایه فردا،  «مهرداد بذرپاش» روز پنجشنبه در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان (از ۱۲ تا ۱۵ مرداد) گفت: سازندگانی که تعهدات ساخت را قبول می کنند تجهیزات و مصالح ساختمانی آنها را دوسال زودتر پیش خرید می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: در دولت بستر شکوفا شدن صنعت را ایجاد می‌کنیم. صنعت ساختمان از پر افتخار ترین صنایع کشور است و تاثیر این صنعت در اشتغالزایی را شاهد هستیم.

بذرپاش با اشاره به اینکه در گذشته برای تامین مصالح ساختمان صف‌های طولانی با حواله‌های خاص بود، گفت: امروز با گسترش تولید، آماده توسعه صادرات هستیم که این امر نشان از رشد و بالندگی می‌دهد.

وی افزود: وقتی که از صنعت ساختمان صحبت می‌کنیم از اجزای مختلف این صنعت سخن می‌گوییم که زنجیره و مدیریت می‌خواهد. در قانون و سیاست‌های دولت به ساخت مسکن تاکید شده است. در همین راستا نیاز کشور بر تولید سالانه یک میلیون مسکن است که این امر بازار بزرگ را برای فعالان عرصه صنعت فراهم می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در دولت سیزدهم برای زیر ساخت‌های مسکن چند اقدام انجام شده است گفت: ساخت در بافت فرسوده درون شهری سیاست دولت است که در این زمینه ارائه تسهیلات و مشوق‌های مالی را انجام می‌دهیم.

بذرپاش تاکید کرد: بسته ۱۹ بندی در بافت فرسوده را در سال گذشته تدوین کردیم و رشد ۴۰ درصدی پروانه ساخت بافت‌های فرسوده را داشته ایم. برای توسعه ساخت و ساز در بافت‌ها ما باید به عنوان دولت زیر ساخت‌های لازم را فراهم کنیم. این در حالی است که عده ای می گویند دولت تصدی گری نکند اما ما درپی تسهیل گری هستیم.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در گذشته حریم شهری محدود بوده است، گفت: یکی از سیاست‌های ما توسعه شهرهاست. در همین راستا۵۰ شهر جدید را با ظرفیت یک و نیم میلیون مسکن مصوب کرده ایم. همچنین ۲۷ شهر ساحلی را در نظر گرفته ایم که فقط بحث ساخت مسکن نیست بلکه بازار جدیدی که نیاز به استفاده از فناوری ها دارد که شهرهای الگو را در دنیا عرضه کنیم.

وی خاطر نشان کرد: برمبنای سیاست‌های جدید خانه های روستایی را توسعه می‌دهیم و آماده پیشنهادهای فعالان هستیم تا صرفه اقتصادی داشته باشد.

به گفته بذرپاش، یکی از سیاست‌های ما ساخت خانه‌های تک طبقه و ویلایی است. در صورت در اختیار داشتن زمین می‌توانیم مسکن‌هایی به سبک زندگی ایرانی و معماری اسلامی بسازیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ما در حوزه کیفیت ساخت و بهره وری انرژی هم اقداماتی انجام داده ایم گفت: ساختمان ۳۵ درصد مصرف انرژی را به خود اختصاص می‌دهد که باید در این زمینه برنامه ریزی صورت گیرد.

وی از توسعه بازار صادراتی خبر داد ‌گفت: برای هیات‌های تجاری و خارجی بازدید از صنعت ساختمان را برگزار کرده ایم و حوزه دیپلماسی را با حضور اتاق تعاون و سایر نهادها فعال می‌کنیم./ایرنا