ارزیابی عملکرد آخرین وضعیت پروژه‌های نهضت ملی مسکن
ارزیابی عملکرد آخرین وضعیت پروژه‌های نهضت ملی مسکن

جلسه ارزیابی عملکرد آخرین وضعیت پروژه‌های نهضت ملی مسکن با حضور تیم مشترک بازرسی پروژه‌های نهضت ملی شهرهای جدید برگزار و در این نشست به مدیران کم‌کار پروژه‌های نهضت ملی مسکن اخطار داده شد.

به گزارش سرمایه فردا،  به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جلسه پیگیری و ارزیابی عملکرد آخرین وضعیت پروژه‌های نهضت ملی مسکن در حوزه احداث، زیرساخت‌ها و آماده‌سازی با حضور «علیرضا جعفری» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و تیم مشترک بازرسی وزارت کشور و راه و شهرسازی برگزار شد.

در این جلسه که مشکلات و موانع موجود در حوزه نهضت ملی در شهرهای جدید به جزئیات مورد پایش قرار گرفت، تصمیماتی درخصوص بحث کسری زمین، قراردادهای مشارکت مدنی، آخرین وضعیت بخش تسهیلات، و … اخذ و به بخش‌های زیرمجموعه ابلاغ شد.

به همین منظور مقرر شد در شهرهایی که دارای مشکل کسری زمین هستند برای متقاضیانی که پرداخت وجه انجام داده اند؛ مشکلات به صورت ویژه بررسی و پیگیری شده و بحث تأمین زمین و شروع عملیات ساخت و ساز رفع شود.

در خصوص بحث تسهیلات بانکی نیز مقرر شد مشکلات مربوط به این حوزه برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن با پیگیری‌های شرکت عمران شهرهای جدید، درخواست‌های ارسالی به وزارت متبوع و برگزاری جلسات مستمر با بانک‌های عامل هرچه سریع‌تر رفع شود.

در ادامه همچنین با توجه به مصوبه شورای‌عالی مسکن در خصوص اجرای پروژه‌های خدمات زیربنایی از سوی سه نهاد وزارت راه و شهرسازی، استانداری و وزارت نیرو؛ پیشنهاد شد با اعلام تفکیک وظایف مشخص، هر نهاد به جای تزریق منابع مالی وارد عملیات اجرایی شود.

در پایان جلسه نیز دستور داده شد تا به مدیران کم‌کار در حوزه نهضت ملی مسکن اخطار داده شده و در صورت عدم تسریع اقدامات در یک بازه زمانی کوتاه‌مدت، نسبت به جا به جایی آنها اقدام شود./مهر