گسترش مراودات اقتصادی و گردشگری مناطق آزاد ایران با اقلیم کردستان
گسترش مراودات اقتصادی و گردشگری مناطق آزاد ایران با اقلیم کردستان

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، از گسترش مراودات اقتصادی و گردشگری مناطق آزاد ایران با اقلیم کردستان عراق خبر داد.

به گزارش سرمایه فردا، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، از گسترش مراودات اقتصادی و گردشگری مناطق آزاد ایران با اقلیم کردستان عراق خبر داد.

حجت اله عبدالملکی روز چهارشنبه در کنفرانس خبری با رسانه های عراق که به مناسبت برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری در سلیمانیه عراق از فردا آغاز می شود، افزود: مناطق‌ آزاد ایران در مرزهای کشور مستقر هستند و با اضافه شدن مناطق آزاد جدید ۴ منطقه آزاد هم مرز با عراق خواهیم داشت. 

عبدالملکی با اشاره به منافع مشترک ایران و عراق در گسترش مراودات اقتصادی اضافه کرد: به دلیل قرابت فرهنگی ایران و اقلیم کردستان و امنیت خوب دو کشور، بهره گیری از ظرفیت های توریستی همدیگر می تواند توسعه گردشگری و رشد اقتصادی را به دنبال داشته باشد. 

وی، از تبادل اقتصادی ۶ میلیارد دلاری ایران با اقلیم کردستان خبرداد و گفت: سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران تقویت مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه است.

معرفی ۱۳۰ بسته پیشنهادی برای سرمایه گذاری گردشگری

مشاور رئیس جمهور افزود: هدف دوم ما از سفر به کردستان عراق معرفی ۱۳۰ بسته و فرصت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در مناطق آزاد ۷ گانه به ارزش حدود یک میلیارد یورو است. 

عبدالملکی با اشاره با رونمایی ۷۰۰ بسته فرصت سرمایه گذاری در مناطق آزاد طی ماه های اخیر افزود:‌ معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری مناطق آزاد ۷ گانه ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری سلیمانیه عراق می تواند در تبادل گردشگر و جذب سرمایه گذاران در حوزه گردشگری به مناطق آزاد مفید واقع شود. 

شایان ذکر است: نمایشگاه معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری گردشگری و صنایع دستی در استان سلیمانیه عراق از ۲۶ تا ۲۸ مرداد ماه در نمایشگاه بین المللی سلیمانیه عراق برگزار می شود.