کارایی بیمه آتش سوزی پارسیان در جامعه تورمی
کارایی بیمه آتش سوزی پارسیان در جامعه تورمی

در سال های اخیر قیمت وسایل و دارایی ها به قدری بالا رفته که مردم بیشتر نگران آسیب های احتمالی به آنها هستند به همین دلیل کارایی بیمه آتش سوزی پارسیان در جامعه تورمی باعث جذب مشتریان زیادی شده است.

به گزارش سرمایه فردا، در حال حاضر تورم ارزش دارایی ها را بسیار بالا بردن و امروز مردم بیشتر از همیشه نگران دارایی های خود هستند زیرا اگر دارایی آسیب ببیند ممکن است دیگر جایگزینی نداشته باشد، از این رو نیاز به تمهیداتی است که در صورت وقوع حوادثی آتش سوزی و بلایای طبیعی، خسارت وارده به دارایی ها جبران شود.
بیمه پارسیان با ارائه بیمه نامه آتش سوزی برای منازل مسکونی و تاسیسات و حتی اثاثیه منزل، این دارایی ها را برابر خطرات آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه تحت پوشش قرار می دهد.
در واقع شرکت بیمه پارسیان، با ارائه پوشش های متنوع می تواند دارایی ها را از آسیب هایی همچون زلزله، سیل، طوفان، ترکیدگی لوله آب، سرقت، ضایعات ناشی از برف و باران، سقوط هواپیما جبران می کند. البته فرد برای انجام پوشش های اضافی بیمه پارسیان ابتدا باید بیمه خطرات اصلی آن یعنی آتش سوزی، سیل و صاعقه را داشته باشد و بعد سراغ بیمه های اضافی برود.
همچنین بیمه پارسیان با ارایه بیمه نامه مسئولیت مدنی در قبال همسایگان، مسئولیت افراد در قبال همسایگان را هم در صورت بروز خطرات تحت پوشش، بیمه می کند.
محاسبه قیمت بیمه آتش سوزی پارسیان براساس عوامل مختلفی همچون ارزش و مساحت ساختمان، کاربری ساختمان، ارزش وسایل ساختمان، نوع طرح انتخابی، پوشش های بیمه ای، بخشودگی صد درصد جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث تعیین می شود.
برای دریافت خسارت اموال منقول و غیرمنقول بعد ابتدا باید مبلغ تقریبی  ارزش اموال قبل از حادثه تعیین شده باشد و بعد اخذ گزارش سازمان آتش نشانی و سایر سازمانهای ذیربط از محل حادثه و ارسال به واحد رسیدگی کننده به پرونده از اقدامات دیگر است.
باید توجه داشت که بیمه آتش سوزی پارسیان برای منازل مسکونی با عمر بیشتر از ۴۰ سال امکان پذیر نیست و از طرف دیگر منازل مسکونی نباید با سازه چوبی و خشت و گلی ساخته شده باشند و در فاصله کمتر از ۲۰۰ متری رودخانه ها و مسیل ها هم ساخته نشده باشند و در نهایت املاکی که در ۵ سال گذشته دارای سوابق خسارتی بوده اند امکان بیمه ندارند.
با این حال بیمه پارسیان برای تمام اقشار و دهک های جامعه امکان پذیر است، به طوری که تقسیط حق بیمه برای کلیه طرح ها وجود دارد و پرداخت اقساطبه صورت ماهانه تغیین شده است.
همچنین باید توجه داشت که بیمه آتش سوزی پارسیان مزایای دیگری هم دارد که شامل تنوع در انواع بیمه‌نامه برای پوشش ساختمان‌های مختلف مسکونی، صنعتی و غیر صنعتی و امکان تغییر سرمایه بیمه براساس تغییر ارزش ملک باعث شده تا دارایی ها در امان بماند.