قیمت خودرو در مرداد ۱۴۰۲ چقدر شد؟
قیمت خودرو در مرداد ۱۴۰۲ چقدر شد؟

قیمت خودرو چند ماهی است که در روند نزولی قرار گرفته است، برخی از مواقع این روند نزولی برای مدتی متوقف می‌شود و بازار وارد رکود می‌شود. امروز ۳۱ تیر ۱۴۰۲، بازار خودرو کار خود را چگونه آغاز کرد؟

به گزارش سرمایه فردا، از ابتدای سال ۱۴۰۲ بازار خودرو در کلاف سردرگم رکود و کاهش قیمت گرفتار شده است.

پس از دو هفته روند کاهش قیمت، امروز، ۳۱ تیر ۱۴۰۲، بازار گرفتار رکود شده است و تمام قیمت‌ها بدون استثنا ثابت مانده‌اند. این ثبات برای بازارهای داخلی و مونتاژی به یک اندازه بوده و هیچ‌کدام از خودروهای داخلی و مونتاژی شامل نوسان و تغییر قیمت نشدند.پراید ۱۳۱، بدون هیچ تغییر قیمتی امروز ۳۱۵ میلیون تومان در بازار معامله شد، نسخه هاچ‌بک این خودرو یعنی پراید ۱۱۱، بدون هیچ نوسانی امروز با قیمت ۳۲۵ میلیون تومان در بازار حضور پیدا کرد.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲، در هفته گذشته رکوددار کاهش قیمت بین خودروهای ایرانی شد و حدود ۳۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشت، این کاهش قیمت اما در هفته جاری متوقف شد و این خودروی محبوب، اما نه چندان قدرتمند ایران خودرو امروز در بازار آزاد ۴۷۷ میلیون تومان معامله می‌شود.

تارا اتوماتیک، سدان نیمه لوکس ایران خودرو امروز در بازار آزاد ۷۷۴ میلیون تومان معامله شد، تا همچنان قیمت این خودرو در کانال ۷۰۰ میلیون تومان باقی بماند.

بازار خودروهای مونتاژی هم در تبعیت از بازار خودروهای داخلی امروز در هیچ خودرویی نوسان را تجربه نکرد.جک s۵ اتوماتیک، کراس‌اوور محبوب کرمان موتور نیز امروز هیچ نوسانی را تجربه نکرد تا با قیمت نهایی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در بازار امروز حضور پیدا کند.

فیدلیتی پرایم ۵ نفره با سال تولید ۱۴۰۱، امروز در بازار آزاد با قیمت یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون تومان حاضر شد تا پس از یک هفته نوسان قیمتی امروز را با ثبات آغاز کند.

لاماری ایما، محصول پرفروش چینی بازار ایران امروز با عدد نهایی یک میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان در بازار حضور پیدا کرد.

برای پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده باید منتظر ادامه اخبار مربوط به واردات خودرو و قیمت ارز بود. تا به این لحظه دو خبر در رابطه واردات خودروهای کارکرده منتشر شده است که هر دوی این خبرها تنها خبر از سخت‌تر شدن واردات خودرو می‌دهند. این اخبار تا به این لحظه تنها توانسته‌اند که مانع کاهش قیمت برای چند روز اخیر شوند، اما روند اصلی قیمت خودرو پس از اعلام آیین‌نامه واردات خودرو مشخص خواهد شد./خبرآنلاین