سهم تعاون در اقتصاد به ۲۵ درصد می رسد
سهم تعاون در اقتصاد به ۲۵ درصد می رسد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هدف ما این است که سهم تعاون در اقتصاد به ۲۵ درصد برسد.

به گزارش سرمایه فردا، امروز یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ نخستین همایش اقتصاد تعاونی ایران با حضور ریاست جمهوری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر اقتصاد، رئیس اتاق تعاون ایران و جمعی از مسؤولان کشوری در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هفته تعاون مقارن با هفته دولت بود، گفت: هفته تعاون با شعار “حکمرانی تعاون و حکمرانی مردم” انجام شد. طی جلسه‌ای که با حضور اساتید علوم اجتماعی بود تعاونگران به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

وی افزود: در این هفته از ۳۷۳ طرح جدید بهره برداری شد. وی با بیان اینکه از زمان شروع کار دولت سیزدهم بالغ بر ۴۴ هزار میلیارد تومان در حوزه تعاون سرمایه گذاری انجام شده است، ادامه داد: ۹۱ درصد از این منابع از سوی منابع خرد مردمی بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقدامات انجام شده در دو سال گذشته، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۱ هزار تعاونی فعال در کشور مشغول کار هستند و سهم ۴. ۶ درصدی تعاونی‌ها در اقتصاد مشهود است. اگر حکمرانی صندوق‌های بازنشستگی که با فرهنگ تعاونی شکل گرفته اند اصلاح شود سهم تعاون در اقتصاد بیشتر خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان اظهار کرد: هدف ما این است که سهم تعاون در اقتصاد به ۲۵ درصد برسد./مهر