رشد ۱۷٫۳ درصدی صنعت نساجی و پوشاک
رشد ۱۷٫۳ درصدی صنعت نساجی و پوشاک

مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت با اشاره به رشد ۱۷٫۳ درصدی صنعت نساجی و پوشاک گفت: در این صنعت حدود یک میلیون نفر مشغول به کار هستند.

به گزارش سرمایه فردا، به نقل از وزارت صنعت معدن و تجارت محسن گرجی گفت: در سال ۱۴۰۱ صنعت نساجی و پوشاک با رشد ۱۷.۳ درصدی، بالاترین رشد بخش صنعت را داشته است.

مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت گفت: در صنعت نساجی حدود یک میلیون نفر مشغول به کارند.

وی افزود: این صنعت دارای ۷ هزار واحد تولیدی است و بیش از ۹۶ هزار واحد صنفی تولیدی در آن فعالیت می‌کنند به جز ۲۵۰ هزار واحد صنفی توزیعی که در کشور وجود دارد.

مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت گفت: یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار مجموع واردات ما در صنعت نساجی است که از این میزان ۷۰۰ میلیون دلار آن به حوزه پوشاک اختصاص دارد.

گرجی افزود: در تولید زنجیره پارچه ناترازی داریم که حتما باید برطرف شود، اما با توجه به سیاست‌هایی که در دفتر نساجی اتخاذ شده است بخشی از قاچاق در این حوزه به واردات رسمی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته همه بودجه‌ای که در اختیار داشتیم را در حوزه بافندگی هزینه و آن را تقویت کردیم، گفت: به این موضوع اکتفا نمی‌کنیم و باید حمایت از صنعت بافندگی را ادامه دهیم./فارس