المپیک پاریس و افزایش رزرو تور
المپیک پاریس و افزایش رزرو تور

المپیک پاریس و افزایش رزرو تور در تمام کشورهای اروپا به موضوعی داغ تبدیل شده است. به طور قطع ۲ میلیون گردشگر درآمد خوبی برای اروپا دارد.

به گزارش سرمایه فردا، بازی‌‌‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۴ از ۵ تا ۲۱ مرداد امسال در پاریس برگزار می‌شود.

پیش‌بینی سفر ۲ میلیون گردشگر خارجی به پاریس و افزایش توجه جهانی، نویدبخش افزایش چشمگیر گردشگری و فرصت‌‌‌های سرمایه‌گذاری است.

به طور قطع در این زمان تورهای تابستانی افزایش می یابد. اما این تورها فقط به مقصد پاریس نخواهد بود. تور ایتالیا، تور المان، تور انگلیس، تور هلند، تور بلژیک، تور اسپانیا، تور یونان و… رونق می گیرد.

بسباری از همین الان رزرو تور را آغاز کرده اند. رزرو هتل‌ ۵ ستاره و رزرو ۴ ستاره زودتر آغاز می شود. کم کم قیمت تورها نیز بالا می رود.

اجرای پروژه‌‌‌های زیرساختی در پاریس

پروژه‌‌‌های زیرساختی بزرگ مانند بهبود حمل‌‌‌ونقل و ساخت تاسیسات جدید، نه‌تنها با هدف حمایت از زیرساخت‌‌‌های لازم برای برگزاری بازی‌‌‌ها بهره‌‌‌برداری می‌‌‌شوند. بلکه هدف دیگر آنها برجای گذاشتن یک میراث پایدار برای توسعه و تحول است.

توسعه دهکده المپیک که قرار است پس از پایان المپیک، به منطقه مسکونی و تجاری تبدیل شود، یک نمونه‌‌‌ بارز از این موضوع است که چگونه بازی‌‌‌ها باعث بهبود بلندمدت امکانات شهری و رشد اقتصادی می‌‌‌شوند.

واکنش به میزان سرمایه‌گذاری در المپیک

اما از یک‌سو، واکنش احزاب راست افراطی علیه برنامه‌‌‌های فراگیر که محله‌‌‌های دارای جمعیت زیاد مهاجر را هدف قرار می‌دهند، تنش‌‌‌های سیاسی و بحث‌‌‌‌های پیرامون هویت ملی و تخصیص منابع به فرانسوی‌‌‌ها به جای مهاجران را برجسته می‌کند.

در سوی دیگر، جناح چپ افراطی نیز از میزان سرمایه‌گذاری در المپیک انتقاد کرده و استدلال می‌کند. آنها بازی‌‌‌های المپیک را به نفع ثروتمندان و تشدید نابرابری‌‌‌های اجتماعی می‌‌‌دانند.