بررسی راه‌اندازی بازار دانش بنیان‌ها ظرف هفته آینده
بررسی راه‌اندازی بازار دانش بنیان‌ها ظرف هفته آینده

سرپرست معاونت توسعه بازار فرابورس اعلام کرد: بحث راه‌اندازی بازار دانش بنیان‌ها ظرف هفته هفته‌ آینده در جلسه هیئت مدیره مطرح خواهد شد

به گزارش سرمایه فردا، «سید مهدی علم‌الهدی» در رابطه با برنامه‌های عملیاتی فرابورس در خصوص راه‌اندازی بازار اختصاصی دانش‌بنیان‌ها، اظهار کرد: دستورالعمل راه‌اندازی بازار دانش‌بنیان‌ها پس از برگزاری چند جلسه با اعضای کمیته تدوین نهایی شده است.

وی افزود: بحث راه‌اندازی بازار دانش‌بنیان‌ها ظرف این هفته یا هفته آتی در جلسه هیئت مدیره مطرح خواهد شد و بر اساس مکاتباتی که با مسئولان مربوط در سازمان داشتیم امید می‌رود تا اواخر شهریور ماه راه‌اندازی این بازار نهایی شود.

علم‌الهدی در پاسخ به این سوال که آیا این بازار به طور اختصاصی برای صنایع دانش بنیان خواهد بود یا خیر؟ گفت: در این بازار اختصاصی ۲ تابلو دانش‌بنیان و رشد در نظر گرفته شده، گروه اول مربوط به شرکت‌های دانش‌بنیان، نوآور و خلاق است.

سرپرست معاونت توسعه بازار فرابورس ادامه داد: در گروه دوم نیز تمام شرکت‌هایی که جز این سه گروه مذکور نبودند، می‌تواند نسبت به عرضه اولیه پذیرش سهامشان اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در پاسخ به این سوال که سرمایه‌گذاران چگونه می‌تواند روی این بازار معامله انجام دهند، اظهار کرد: یکی از تفاوت اصلی و مهم بازار تخصصی دانش‌بنیان‌ها مربوط به نحوه سرمایه‌گذاری فعالان است، زیرا معامله در این بازار تنها توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد.

علم‌الهدی در پایان بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان پس از راه‌اندازی بازار اختصاصی برای حضور در خود بازارهای فرابورس نیز مانند قبل محدودیتی ندارند و بسته به تصمیم خود شرکت خواهد بود./ایرنا