ارز اربعین ۱۴۰۳ چه بانکی می دهد
ارز اربعین ۱۴۰۳ چه بانکی می دهد

شعب عرضه ارز اربعین ۱۴۰۳ در بانک‌های ملی، تجارت، صادرات ایران، ملت، پست بانک، پارسیان و سپه عرضه خواهد شد.

به گزارش سرمایه فردا، ثبت نام برای عرضه ارز اربعین ۱۴۰۳ از ۷ مرداد در هفت بانک کشور آغاز می‌شود. به طور قطع در آن زمان صف‌های خرید جلوی همین بانک ها تشکیل می‌شود.

دولت باید تدابیری اتخاذ کند که ثبت‌نام به صورت آنلاین انجام شود‌.

بانک مرکزی اعلام کرد فروش ارز به زائرین از تاریخ هفتم مرداد ۱۴۰۳ تا پایان روز سوم شهریور ۱۴۰۳ انجام خواهد شد.

فروش ارز به زائرین متقاضی اربعین حداکثر به مبلغ ۲۰۰ هزار دینار عراق خواهد بود. این میزان ارز اربعین مشابه سال گذشته است.

ترتیبات تخصیص در شعب عرضه ارز اربعین ۱۴۰۳ به هفت بانک عامل ملی ایران، تجارت، صادرات ایران، ملت، پست بانک، پارسیان و سپه ابلاغ شده است.

ارزش ارز اربعین به پول ایران

ارز زائران اربعین ۲۰۰ هزار دینار است. با توجه به اینکه قیمت دینار در بازار ایران حدود ۴۶ تومان است. این میزان ارز زائران به پول ایران ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

در حال حاضر هنوز سفرهای اربعین آغاز نشده است. به طور قطع بسیاری از مردم برای تامین هزینه اولیه خود به دینار نیاز دارند. اما این میزان ارز برای یک سفر ده روزه اربعین کافی است.

البته در سال‌های قبل به دلار به زائران ارز داده می شد. درواقع ۲۰۰ دلاری که برای اربعین تخصیص داده می شد. با دلار ۶۰ هزار تومان ۱۲ میلیون تومان به پول ایران ارزش دارد.

هرچند ارزش ارزی که به زائران اربعین کاهش پیدا کرده است. اما همین میزان ارز بیشتر نیاز یک زائر نیست.

خدمات اربعین ۱۴۰۳

یکی از خدمات اربعین ۱۴۰۳ پیش فروش بلیت اربعین است. با توجه به تقاضای بالایی که در این مورد موجود دارد. از ۶ مرداد ماه ثبت‌نام فروش بلیت اربعین آغاز می شود.

هر ساله از پنج پایان مرزی مسافران به کربلا اعزام می‌شوند. به همین دلیل ثبت نام به یکی از مقصد هر کدام از پایانه های مرزی خواهد بود.