قیمت یورو در مرکز مبادله نوسانی است؟
قیمت یورو در مرکز مبادله نوسانی است؟

قیمت یورو در مرکز مبادله تا آخرین روز همین هفته روند نزولی خود را ادامه داد اما در بازار آزاد نوسان کمی را به خود دید.

به گزارش سرمایه فردا، شنبه هفته جاری (۲۱ مردادماه) بازار ارز با نوسان کمی نسبت به آخرین ساعات معاملات در روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۹ مرداد ماه)، کار خود را آغاز کرد. در این بازار قیمت یورو در مرکز مبادله تا آخرین روز همین هفته روند نزولی خود را ادامه داد اما در بازار آزاد نوسان کمی را به خود دید.

به عنوان مثال هر دلار آمریکا در روز شنبه هفته جاری (۲۱ مرداد ماه) در بازار آزاد (غیررسمی) به حدود ۴۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده بود، اما همین نرخ تا روز یکشنبه با نوسان چند صد تومانی مواجه شد. دوشنبه هفته جاری نیز چند صد تومان کمتر شد. همین روند قیمتی تا پایان روز کاری این هفته ادامه پیدا کرد و نهایتا دلار در محدوده قیمتی روزهای نخست هفته روی محدود ۴۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت ماند و هفته خود را به پایان رساند.

قیمت دلار به صورت اسکناس و حواله در مرکز مبادله نیز روند نسبتا مشابهی را تجربه کرد. به گونه‌ای که شنبه ۲۱ مرداد ماه به ترتیب ۴۱ هزار و ۳۳۹ تومان و ۳۷ هزار و ۵۸۱ تومان قیمت‌گذاری شد و تا آخرین روز هفته جاری با افزایش جزئی به ۴۱ هزار و ۳۲۰ تومان و  ۳۷ هزار و ۵۶۴ تومان رسید.

یورو نیز در نخستین روز این هفته در حدود ۵۴ هزار تومان معامله شد اما بعد از گذشت دو روز، یعنی دوشنبه نرخ آن با کاهش چند صد تومانی مواجه شد. نهایتا یورو در حوالی کمتر از ۵۴ هزار نرخ ایستاد.

نرخ اسکناس و حواله یورو در مرکز مبادله ارز و طلا نیز این روند نزولی را تجربه کرد. چرا که از ابتدای هفته جاری به ترتیب از ۴۵ هزار و ۲۹۰ تومان و ۴۱ هزار و ۱۷۳ تومان به ۴۵ هزار و ۱۵۳ تومان و ۴۱ هزار و ۴۸ تومان رسید.

درهم و سایر ارزها نیز در بازار به تبعیت از دلار و یورو روند قیمتی کم نوسانی را تجربه کردند و باید دید در ادامه و هفته‌های پیش رو روند قیمت‌ها در بازار ارز تا کجا ادامه خواهد داشت./ایسنا