ضرورت پویاترشدن روابط عمومی‌‌‌های مناطق آزاد
ضرورت پویاترشدن روابط عمومی‌‌‌های مناطق آزاد

سرپرست مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل دبیرخانه شورای‌‌‌عالی مناطق آزاد، بر پویاترشدن روابط عمومی‌‌‌های مناطق آزاد در راستای حل مشکلات و چالش‌‌‌های این مناطق تاکید کرد.

به گزارش سرمایه فردا، محمد حسین شفیق در نخستین نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی‌‌‌های هفت‌گانه مناطق آزاد کشور «کیش، قشم، اروند، ارس، ماکو، انزلی و چابهار» که در سالن خوارزمی مرکز همایش‌‌‌های بین‌المللی کیش برگزار شد، ضمن تاکید بر لزوم اهمیت فعال و پویا شدن روابط عمومی‌‌‌های مناطق آزاد، گفت: با توجه به ظرفیت‌‌‌های رسانه‌‌‌ای موجود و به‌ویژه تخصص و مهارت‌‌‌های لازم در حوزه روابط عمومی‌‌‌ها باید در زمینه «تبادل اطلاعات، حل مشکلات، پیگیری و حل چالش‌‌‌های موجود در مناطق آزاد»گام‌‌‌های موثری برداشت. شفیق درباره تولید محتوا و تهیه محصولات چند‌رسانه‌‌‌ای در حوزه اطلاع‌‌‌رسانی موثر و اثرگذار، اظهار کرد: با برگزاری منظم نشست‌‌‌های شورای هماهنگی روابط عمومی‌‌‌های مناطق آزاد به صورت ماهانه و ایجاد تعامل سازنده و موثر با خانه مطبوعات کشور می‌توان در حوزه اطلاع‌‌‌رسانی، موفق‌‌‌تر از گذشته نقش‌‌‌آفرینی کرد.

سرپرست مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی در ادامه خاطرنشان کرد: با بهره‌‌‌گیری از ظرفیت‌‌‌های استادان مطرح کشور به عنوان مشاوران تخصصی در عرصه رسانه و تشکیل کارگروه‌‌‌های اطلاع‌‌‌رسانی؛ ارتقای سطح علمی و مهارتی روابط عمومی‌‌‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد. شفیق گفت: برگزاری تورهای عکاسی و رسانه‌‌‌ای، کارگاه‌‌‌های آموزشی و ارتقای سطح سواد رسانه‌‌‌ای یکی از برنامه‌‌‌های راهبردی پیش‌بینی شده است که این مهم در دستور کار جلسات آینده این شورا قرار خواهد گرفت./دنیای اقتصاد