رشد ۶۷۵ درصدی پرتفوی دسبحا
رشد ۶۷۵ درصدی پرتفوی دسبحا

پرتفوی دسبحا در ابتدای تیر ماه ۱۰۹ میلیارد تومان بوده که با رشد ۶۷۵ درصدی به مبلغ ۸۴۹۳ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش سرمایه فردا، شرکت گروه دارویی سبحان با نماد دسبحان طی عملکرد ۱ ماهه منتهی به ۳۱ تیر ۱۴۰۱ از معاملات واگذاری سهام ۱۲.۹ میلیارد تومان سود کسب کرده است.
دسبحا با سرمایه ثبت شده ۶۹۷ میلیارد تومان طی عملکرد ۴ ماهه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ از محل سود سهام محقق شده درآمدی حاصل نکرده است.
شرکت گروه دارویی سبحان در انتهای تیر ماه چندین شرکت با بهای تمام شده ۱۰۹۵ میلیارد تومان در پرتفوی بورسی خود داشته که با رشد ۶۷۵ درصدی به مبلغ ۸۴۹۳ میلیارد تومان رسیده که نسبت به عملکرد ماهانه رشد قابل توجهی داشته است.
این شرکت در سه ماهه به ازای هر سهم سودی ۸ تومانی ساخته و نسبت به سود ۲ ریالی مدت مشابه سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است از طرف دیگر باید افزایش سرمایه اخیر سهم را در نظر گرفت که روی سود هر سهم تاثیر گذاشته و مبنای عملکرد شرکت را بیشتر باید مجموع درآمد محاسبه کرد.
به گزارش سرمایه فردا، دسبحا از نظر تکنیکالی در سه ماهه اخیر که بازار روندی اصلاحی داشته کف سازی کرده است و بازدهی آن به منفی ۹ رسیده در حالی که بسیاری از نمادها در ۳ ماهه بین ۳۰ تا ۵۰ درصد اصلاح کرده اند.
این نماد در یکساله بازدهی بالای ۵۰ درصد ثبت کرده که به نسبت تورم و… عدد قابل قبولی است و با در نظر گرفتن سرمایه گذاری های شرکت و همچنین مجوزهایی که برای شرکت های داروسازی در زمینه تولید و افزایش قیمت داده شده پیش بینی می شود که روند صعودی نماد از همین محدوده قیمتی آغاز شود.