دلایل افزایش قیمت انس طلا در سال ۲۰۲۳
دلایل افزایش قیمت انس طلا در سال ۲۰۲۳

افزایش قیمت انس طلا در سال ۲۰۲۳ بیش از ۳ دلار رخ داد زیرا سرمایه‌گذاران در انتظار افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در این هفته هستند.

به گزارش سرمایه فردا، به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز افزایش یافت زیرا آمارها رکود عمیق‌تری را در فعالیت‌های تجاری منطقه یورو نشان داد اما این افزایش محدود بود زیرا سرمایه‌گذاران در انتظار افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در این هفته هستند.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۳ دلار و ۴۹ سنت افزایش ۱۹۶۵٫۴۳ دلار فروخته شد.

اما شاخص دلار ۰٫۱ درصد افزایش یافت که روند افزایشی قیمت طلا را محدود کرد زیرا با افزایش ارزش دلار، طلا برای خریداران خارجی گران‌تر می‌شود.

جیووانی استاونو، تحلیلگر بانک UBS گفت: تا زمانی‌که شفافیت بیشتری در مورد اقدامات فدال رزرو صورت بگیرد، قیمت طلا در پیرامون این سطح قیمتی مبادله می‌شود.

بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه تصمیم خود در مورد نرخ بهره را اعلام خواهد کرد و پس از آنها بانک مرکزی اروپا تصمیم خود را اعلام می‌کند، قرار است هر دو افزایش نرخ بهره داشته باشند.

طلا به شدت به افزایش نرخ بهره حساس است زیرا هزینه‌های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است افزایش می دهد.

هرگونه موضع آرام از سوی بانک مرکزی آمریکا می‌تواند برای طلا مثبت باشد احتمال افزایش قیمت طلا به ۲ هزار دلار وجود دارد.

تاجران همچنین در انتظار آمار تولیدناخالص داخلی سه ماهه دوم آمریکا در روز پنج‌شنبه و همچنین امار هزینه‌های مصرفی شخصی در ماه ژوئن در روز جمعه هستند./فارس