افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در دستور کار شرکت پخش البرز
افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در دستور کار شرکت پخش البرز

افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در دستور کار شرکت پخش البرز قرار گرفت

به گزارش سرمایه فردا، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در دستور کار شرکت پخش البرز با نماد پخش قرار دارد و از آنجایی که پروژه هایی را شروع کرده به همین دلیل به تامین منابع نیاز دارد.

بر همین مبنا پخش البرز عملیات ساخت انبار جدید ارومیه را آماده بهره‌برداری کرده و رسید. ۱۰۰میلیارد تومان برای این انبار سرمایه‌گذاری کرده و دو انبار دیگر خود در ارومیه را که قصد فروش آن را با قیمت حدود ۳۰ میلیارد تومان دارد. همچنین ساخت مرکز توزیع شیراز از تیرماه در زمینی ۱۵۰۰۰ مترمربعی آغاز شده و احتمالا طی یک سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

همچنین شرکت پخش البرز راه‌اندازی لاین تجهیزات پزشکی اجرا و تمرکز بر حوزه فروش مکمل‌های دارویی و افزایش سهم از بازار صنف خصوصی و دولتی از طریق عقد قرارداد با تامین‌ کنندگان جدید انجام شده است.

در همین راستا افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی در دستور کار شرکت پخش البرز قرار دارد تا تامین منابع نیاز انجام شود.

مدیریت فروش کالاهای بیمارستانی از طریق دریافت استمهال زمانی از تامین کنندگان و فروش اقلام با حاشیه فروش بالا به بیمارستان‌ها و افزایش تعداد ویزیتورها جهت افزایش سطح پوشش مشتریان از جمله برنامه‌های مهم آتی شرکت است. گام اول تجهیزات مصرفی بیمارستانی بوده که مارجین آن ۱۵ تا ۲۰درصد است.

تمرکز بر افزایش تعداد مشتریان در مراکز استان‌ها، تمرکز بر کالاهای با حاشیه سود بالا، تمرکز بر فروش سازمانی و نمایندگی‌ها و مذاکره با تامین‌کنندگان جهت انجام عملیات بازاریابی و تبلیغاتی، افزایش ویزیتورها و بهبود سبد پخش از جمله برنامه‌های آینده در حوزه مصرفی شرکت است.

این سیاست در راستای جلوگیری از رسوب کالا در انبار هر یک از مراکز توزیع بوده هرچند صنعت تحت فشار کمبود نقدینگی قرار دارد. با این حال، سال مالی اخیر هزینه مالی به سود عملیاتی ۱۸درصد بود که این مورد در سال ۱۴۰۰ حدود ۲۲درصد بوده است. کالاهای خاص وارداتی و تکمیل سبد کالاهای خاص، از دیگر محصولاتی محسوب می‌شوند که به محصولات اضافه شده است.

همچنین تکمیل سبد شوینده با اضافه شدن برند واش لند و تقویت سبد آرایشی بهداشتی و تکمیل سبد کالاهای مصرفی از جمله چای صورت می‌گیرد.

پایه‌ریزی و اجرای نظام هدفمند جهت پیگیری وصول مطالبات از طریق اهداف انتقال وجوه ماهانه جشنواره فروش فصلی، نهایی نمودن پرونده مالیاتی سال ۹۹، تسویه مطالبات دولتی از محل اوراق گام، تهاتر نفتی و شروع همکاری با بانک شهر، دریافت کد اعتباری تسهیلات مالی، افزایش حد اعتباری نزد بانک‌های پارسیان و سینا و صادرات و اخذ ۳.۱۶۳ میلیارد ریال تسهیلات در سال ۱۴۰۱ از جمله اقدامات مالی و اقتصادی خوانده شد.

به دلیل کاهش مارجین در روغن و افزایش نرخ ۵ برابری فرآورده‌های خونی بود که از خرداد ماه و مردادماه به بعد اتفاق افتاد.

همچنین به دلیل فروش اوراق گام، زیان ۲۰ میلیاردی داشتیم که از دیگر دلایل کاهش حاشیه سود بود که تکرار پذیر نخواهد بود. دوره وصول مطالبات از بخش خصوصی ۱۹۰ روز و از دولت ۲۰۰ روز بوده که در این صنعت کمترین زمان است.