رشد ۵۴ درصدی شنفت در تیر ماه
رشد ۵۴ درصدی شنفت در تیر ماه

رشد ۵۴ درصدی شنفت در تیر ماه حکایت از برنامه های برنامه شرکت برای افزایش تولید دارد که از ماه های قبل پیگیری شده است.

به گزارش سرمایه فردا، شرکت نفت پارس با نماد شنفت طی عملکرد یک ماهه منتهی به ۳۱ تیر ۱۴۰۲ معادل ۱۱۷۱ میلیارد تومان از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره ۱ ماهه مشابه سال قبل ۵۴ درصد افزایش داشته است.
شنفت با سرمایه ثبت شده ۲۰۰۰ میلیارد تومان طی عملکرد ۴ ماهه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ مبلغ ۳۹۱۱ میلیارد تومان درآمد فروش داشته  که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ درصد رشد داشته است.
شنفت با سرمایه ثبت شده ۲ هزار میلیارد تومان طی عملکرد ۳ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ مبلغ ۳۵۹ میلیارد تومان سود محقق کرده بود و عملکرد اخیر شرکت بهتر از ماه های قبل بوده است.
در حال حاضر شرکت نفت پارس به دنبال کاهش هزینه تمام شده است، بر همین مبنا برای اولین بار اقدام به استفاده از خطوط ریلی در مجاورت پالایشگاه خود برای حمل و نقل پایدار محصولات صادراتی و مواد اولیه کرده است.
چشم انداز پروژه حمل و نقلی شرکت این است که در آینده حجم قابل توجهی از خوراک مصرفی پالایشگاه و محصولات صادراتی این شرکت از طریق ایستگاه ریلی اختصاصی شرکت نفت پارس انتقال و از مزایای چشمگیر این طرح حداکثر بهره مند شود.
طرح توسعه نفت پارس برای تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر در دست اجراست که بخش مهندسی آن به پایان رسیده و هم اکنون در حال تامین تجهیزات مورد نیاز هستیم که بخشی از آن انجام شده و بخشی هم به دلیل تحریم ها به مدت زمان بیشتری نیاز دارد که فرایند واردات و… نهایی شود، به همین دلیل فاز سه در سال ۱۴۰۳ مورد بهره برداری قرار می گیرند.