خودروهای برقی در بازار ایران
خودروهای برقی در بازار ایران

امروز در حاشیه هیات دولت از خودروهای برقی در بازار ایران که به زودی مونتاژ می شوند رونمایی شده است.

به گزارش سرمایه فردا، امروز در حاشیه هیات دولت از خودروهای برقی در بازار ایران که به زودی مونتاژ می شوند رونمایی شده است.

رونمایی از خودروهای برقی در حیاط دولت خبر ساز شده است.

وزیر صمت خبر داد: خودروهای برقی که امروز در حیاط دولت می‌بینید وارداتی هستند اما قرار است ساخت داخل شوند.

او تاکید کرد: خودروهای وارداتی (صفر یا کارکرده) توسط شرکت‌ها وارد می‌شود اما آیین‌نامه اجرایی آن توسط وزارت صمت تقدیم شده است. بحث خودروهای هیبریدی و برقی محدود به تاکسی و یا شهر تهران نیست و به زودی خودروهای عمومی، اتوبوس و موتورسیکلت انجام خواهد شد.

علی آبادی اعلام کرده که در واردات خودرو باید به سمت خودروهای آینده حرکت کنیم نه خودروهای گذشته.

هفته گذشته وزیر صمت وعده تسهیلات برای واردات خودروهای برقی و احیای ناوگان حمل و نقل با خودروهای هیبریدی و برقی را داده بود.

طرح برقی سازی خودروها در شرکت مپنا

اردیبهشت امسال رئیس جمهور در جریان بازدید از شرکت مپنا ضمن بازدید از تعدادی از این خودروها که در شرکت مپنا برقی شده بودند،‌ دستوراتی در راستای توسعه برقی‌سازی خودروها صادر کرده بود که در بازدید امروز نتایج اجرای این دستورات ارائه شد.

با توجه به مشکلات زیست‌محیطی و آلایندگی خودروهای احتراقی و نیز ظرفیت کشور در عرصه زیرساخت‌های برقی، ایجاد تحول در عرصه تولید خودرو و افزایش تولید خودروهای برقی و هیبریدی در دستور کار دولت مردمی و بالاخص وزارت صمت قرار گرفته است.

کمک به کاهش آلایندگی محیط‌زیست

این طرح با هدف کمک به کاهش آلایندگی محیط‌زیست از ناحیه خودروهای شخصی و عمومی، در مصرف سوخت نیز صرفه‌جویی صورت گیرد.

بر اساس توافقات صورت گرفته میان وزارت صمت و دستگاه‌های مربوط از جمله شهرداری تهران، نصب جایگاه‌های شارژ خودروهای برقی در تهران آغاز شده است.

تا هفته دولت حداقل ۷۰ ایستگاه افتتاح خواهد شد و تا پایان سال علاوه بر گسترش زیرساخت‌های استفاده از خودروهای برقی در تهران، ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی در مسیر بین‌راهی میان استان تهران و استان‌های همجوار و برخی دیگر از استان‌های پرتردد نظیر خراسان رضوی نیز نصب خواهند شد.