تولید برق حرارتی کشور تا پایان ۱۴۰۲ به ۱۲۰ هزار مگاوات می رسد
تولید برق حرارتی کشور تا پایان ۱۴۰۲ به ۱۲۰ هزار مگاوات می رسد

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی کشور با بیان اینکه تولید برق حرارتی کشور تا پایان ۱۴۰۲ به ۱۲۰ هزار مگاوات می رسد افزود: در حال حاضر نیروگاه‌های کشور با حداکثر توان و آمادگی بالای ۹۸ درصد در حال فعالیت هستند.

به گزارش سرمایه فردا،  “عبدالرسول پیشاهنگ” با اشاره به اینکه آماده‌سازی نیروگاه‌های حرارتی کشور برای فصل گرم سال جاری از پاییز سال گذشته آغاز شد، گفت: بیش از ۱۰۰ هزار مگاوات تعمیرات نیروگاهی در نیروگاه‌های کشور از مهر سال گذشته اتفاق افتاد که بعضاً یک نیروگاه دو بار مورد تعمیر قرار گرفت.

وی ادامه داد: در حال حاضر آمادگی نیروگاه‌های حرارتی کشور بیش از ۹۸ درصد است که این رقم در سطح بالاترین استانداردهای جهانی قرار دارد.

مدیرعامل برق حرارتی افزود: در حال حاضر علاوه بر آمادگی حداکثری نیروگاه‌های کشور به لحاظ فنی، همچنین کارکنان برق حرارتی نیز به‌صورت شبانه‌روزی آماده‌باش هستند تا بتوانیم پاسخگوی نیاز برق کشور در دوران پیک باشیم.

پیشاهنگ با تأکید بر اینکه احتمال حادثه در واحدهای نیروگاهی کشور بسیار زیاد است، خاطرنشان کرد: باتوجه‌به اینکه در نیروگاه‌های حرارتی کشور با آب‌وآتش و آهن سروکار داریم، احتمال حادثه بسیار زیاد است و کارکنان ما به‌صورت پیوسته تلاش می‌کنند تا حوادث را در کوتاه‌ترین زمان ممکن مرتفع کنند.

وی در ارتباط با افزایش ظرفیت نیروگاه‌های کشور در دوساله گذشته گفت: دو سال گذشته و به دنبال تأکیدات وزیر نیرو و تلاش همکاران موفق شدیم بیش از ۷ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه کنیم که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود و این سطح افزایش ظرفیت سابق‌براین نمونه نداشته است.

مدیرعامل برق حرارتی درباره برنامه‌های بلندمدت این شرکت ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته قرار است تا سال ۱۴۲۰ شمسی ظرفیت نیروگاه‌های برق حرارتی کشور تا ۱۲۰ هزار مگاوات افزایش یابد./ایرنا