نامه همکاری سازمان اتکا و سازمان اقتصادی کوثر
نامه همکاری سازمان اتکا و سازمان اقتصادی کوثر

نامه همکاری سازمان اتکا و سازمان اقتصادی کوثر امضا شد و بر بر تقویت و توسعه همه جانبه همکاری ها تاکید شد.

به گزارش سرمایه فردا ، نامه همکاری سازمان اتکا و سازمان اقتصادی کوثر امضا شد. با امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان های اتکا و کوثر، تقویت و همکاری در حوزه های تجاری، سرمایه گذاری، خدماتی،پشتیبانی و انتقال دانش در دستور کار قرار گرفت.
در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان اتکا وسازمان اقتصادی کوثر بر تقویت و توسعه همه جانبه همکاری ها تاکید شد.

همگی باید برای مهار تورم تلاش کنیم
مرتضی اعلمی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان اتکا در دیدار با مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با بیان اینکه کارهای بزرگی که در کشور انجام می شود توسط سازمان های بزرگ رخ می دهد و آثار آنها تا همیشه در کشور مشهود است، گفت: شعار امسال پس از ابلاغ فرماندهی معظم کل قوا برای ما و دیگر سازمان های اقتصادی حکم فرمان را دارد و همگی باید برای مهار تورم تلاش نماییم.
وی با بیان اینکه سوالی که سازمان های اقتصادی باید از خود بپرسند این است که نقش ما در تحقق فرمان رهبر انقلاب چیست و آیا در رسیدن به آن موفقیم؟ اظهارکرد: یکی از اقداماتی که می توان برای تحقق فرمان حضرت آقا انجام داد، ایجاد هم افزایی میان سازمانهایی با حوزه های ماموریتی مشابه است.
وی افزود: از آنجاکه ما در این تفاهم نامه درباره چند محور از جمله فعالیت های دامپروری، طیور، کشاورزی و باغداری مشارکت خواهیم نمود، می توانیم شاهد تنظیم گری در بازار باشیم.

کوثر و اتکا از بزرگترین بنگاه های اقتصادی کشور
مدیر عامل سازمان اتکا همچنین گفت: سازمان های اقتصادی کوثر و اتکا از بزرگترین بنگاه های اقتصادی کشور و بهترین تولیدکنندگان در حوزه دام و طیور هستند و این همگرایی می تواند در بخش های وسیعی از کشاورزی و دامپروری باعث مشارکت و هم افزایی گردد.

هر دو سازمان می توانند از ظرفیت های مراتع یکدیگر برای رشد تولید به صورت متقابل بهره ببرند و این همکاری در حوزه های فرآورده ها و محصولات نیز قابلیت گسترش دارد. در حوزه تولید و فروش و صادرات، بسترهای فروش اتکا در سراسر کشور برای این امر مهیا است و سازمان اتکا می تواند فرصت های صادراتی خود را در اختیار قرار دهد.

مرتضی اعلمی همچنین با اشاره به دستاوردهای تحقیقاتی، فناورانه و دانش بنیان هر دو مجموعه گفت: چنانچه این تجربیات و دانش ها را ترکیب و ادغام نماییم، می توانیم صاحب یک اقتصاد دانش بنیان در کشور شویم و این در سایه مشارکت محقق می شود و انشاءا… موجبات خشنودی و رضایت مقام معظم رهبری فراهم گردد .

امنیت غذایی یکی از اهداف اصلی و مشترک سازمان اقتصادی کوثر و سازمان اتکاء
ناصر فخاری مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت این سازمان در بخش های کشاورزی، معدن، صنعت، سد سازی، راه و ساختمان، انرژی و صنایع غذایی گفت: امنیت غذایی یکی از اهداف اصلی و مشترک سازمان اقتصادی کوثر و سازمان اتکاء است و امروز شاهد یک هم افزایی مهم میان این دو نهاد انقلابی و اقتصادی هستیم.
وی افزود: این تفاهمنامه بر همکاری و هم افزایی در ۳ بخش مهم تأکید دارد.اول، تامین مواد اولیه و نهاده ها. دوم در بخش تولید مواد غذایی و سوم در توزیع کالا که مطمئناً هم افزایی این دو سازمان در غنی تر شدن سفره و معیشت مردم اثر قابل توجهی خواهد داشت.
فخاری ادامه داد: بخشی از نهاده ها را با بکارگیری مزارع و مراتعی که در اختیار دو سازمان است می توان تولید کرد. بخش های خصوصی هم توانمندی های مناسبی دارند که هر دو سازمان بایستی با مشارکت با بخش های خصوصی، بهترین و بیشترین بهره برداری را داشته باشند.

وی تصریح کرد: سازمان اقتصادی کوثر با دستورکار قراردادن رشد تولید و تنظیم بازار با هرگونه سوداگری چه از سوی خارج از کشور که بوی دشمنی می دهد و چه از طرف سودجویان داخلی که مطامع شخصی را به قیمت ضرر عمومی دنبال می کنند، مقابله خواهد کرد.

او افزود:زمانی از تحریم های بین المللی هراس داشتیم که البته تحریم ها خیری بود که خداوند برای ما مقّدر کرده بود و امروزه با کمک شرکت های دانش بنیان، در بسیاری از موارد به خصوص در صنعت طیور به واسطه دو سویه ای که پرورش می دهیم، خودکفا شده ایم. لذا این هم افزایی در دو سازمان گام بلندی برای خودکفایی و نهادینه سازی اقتصاد مقاومتی و استقلال اقتصادی است.

هدف گذاری سازمان اقتصادی کوثر

مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر با بیان اینکه هدف گذاری سازمان اقتصادی کوثر برای تامین ۲۰ درصد از گوشت مرغ کشور است، گفت: امروز اعلام می کنیم که کشور در تأمین جوجه های اجداد و لاین مرغ خودکفا شده و نیازی به واردات ندارد.

فخاری ادامه داد: سازمان های اتکاء و اقتصادی کوثر تقریباً به ۲۰ درصد از مردم شامل خانواده نیروهای مسلح و خانواده معظم شهدا و ایثارگران خدمت می رسانند.

بنابراین ما اگر بتوانیم با توجه به ظرفیت تولیدی خویش، سفره و معیشت این بخش را توسعه بدهیم مطمئناً بخش بزرگی از فشار اقتصادی در بازار شکسته خواهد شد. چرا که سفره و معاش مردم دستخوش سوداگری ها شده و مردم را در مضیقه قرار داده است.
در این نشست مقرر شد ظرفیت فروشگاههای اتکا برای توزیع محصولات میان جامعه معزز ایثارگران مهیا و تا هفته دولت فروشگاه مرکزی اتکاء برای ارائه خدمت به جامعه هدف بنیاد شهید آماده شود.
در پایان این دیدار و گفتگو تفاهم نامه همکاری سازمان های اتکا وکوثر با حضور مدیران عامل دو سازمان امضا شد.