طرح ملی پاداش فرصتی برای رشد تولید
طرح ملی پاداش فرصتی برای رشد تولید

مدیر عامل برق منطقه ای تهران با اشاره به اینکه طرح ملی پاداش فرصتی برای رشد تولید است، گفت:

به گزارش سرمایه فردا، مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: با استفاده از ظرفیت های ایجاد شده طرح ملی پاداش برای تامین برق مطمئن، فراگیر، پایدار و اقتصادی، صنایع می‌توانند با حداکثر ظرفیت فعالیت کنند که این فرصتی برای رشد تولید است.

حبیب قراگوزلو گفت: برق منطقه‌ای تهران حداکثر توان خود را برای تامین برق پایدار پایتخت و ۲ استان همجوار قم و البرز، به‌ویژه برای مجموعه‌های فعال در عرصه تولید خواهد داشت و آنچه در صدر برنامه‌های امسال قرار گرفته این است که صنعتگران می توانند با اطمینان خاطر از فعالیت ها و اقدامات وزارت نیرو و همینطور استفاده از ظرفیت های صرفه جویی شده در طرح ملی پاداش، با حداکثر ظرفیت به تولید محصولات خود بپردازند.

وی افزود: امسال هم وزارت نیرو علاوه بر اینکه به وعده داده شده خود در همان سال جامعه عمل پوشانیده، با افزایش چهار برابری پاداش سال گذشته، شرایط همراهی بیشتر مردم را در تابستان امسال فراهم آورده که تاثیر مستقیم این پاداش مشترکان خانگی و مزایای غیر مستقیم آن، بر سایر مشترکان از جمله صنایع کشور است.

قراگوزلو افزود: در این طرح میزان پاداش در نظر گرفته شده بسته به میزان مصرف برق متفاوت است. کسانی که در زیر الگو، مصرف خود را کاهش دهند تا ۲ هزار تومان برای کاهش هر کیلووات ساعت مصرف برق یعنی تا ۲۰ برابر تعرفه برق پاداش دریافت‌می‌کنند، بنابراین مشترکان برق در مناطق عادی با قرار دادن کولر آبی روی دور کند تا ۱۵۰ هزار تومان و در مناطق گرمسیر با خاموش کردن یک کولر گازی تا یک میلیون تومان پاداش دریافت کنند.

این مسئول ادامه داد: در این طرح، مشترکان بدون تاخیر، نتیجه همراهی خود را در قالب پاداش نقدی می بینند و سایر مشترکان به خصوص صاحبان صنایع که چرخ صنعت و رونق اقتصاد به واسطه همت آنان در جریان است می توانند از ظرفیت های صرفه جویی شده برای رونق و آبادانی میهن استفاده کنند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران یک توصیه مدیریت مصرف هم داشت و گفت: مصرف برق کولرهای گازی اعم از اسپلیت و داکت اسپلیت بیش از ۵ برابر انواع کولر آبی است، این در حالی است که توجه به تنظیم “دمای آسایش” راهکار موثری برای صرفه‌جویی در مصرف برق این سیستم‌های پرمصرف است.

او افزود: با تنظیم دمای کولرهای گازی بر روی ۲۴ درجه می توان هم از دمای مطبوع و خنک استفاده کرد و هم هزینه قبوض برق را کاهش داد.