ابزارهای مالی هدف اصلی اقتصاد مقاومتی
ابزارهای مالی هدف اصلی اقتصاد مقاومتی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه دست ابزارهای مالی هدف اصلی اقتصاد مقاومتی یعنی ایجاد شفافیت و مشارکت و حضور مردم در اقتصاد است.

به گزارش سرمایه فردا، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به مردمی‌سازی اقتصاد از مسیر بازار سرمایه بیان کرد: بازار طلا یکی از بازارهای جذاب برای عموم مردم است که در این مسیر راه‌اندازی معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس‌کالا، امکان مشارکت مردم با هر میزان نقدینگی و رشد تولید در این حوزه را مهیا کرده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: هدایت سرمایه‌ها از بازارهای غیرشفاف به معاملاتی شفاف و مولد از اهداف مهم اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود که ظرفیت‌سازی بورس‌کالا در این حوزه به جذب منابع کمک شایانی کرده است.

پورابراهیمی گفت: با راه‌اندازی این معاملات شرایط برای هدایت نقدینگی از بازارهای غیررسمی طلا و ارز به معاملات شفاف و قابل رصد بورس‌کالا مهیا شده و در حالی که رشد نرخ و حجم نقدینگی در کشور به‌شدت بالاست، بازار گواهی شمش طلا ظرفیت خوبی برای تعادل بازار به شمار می‌رود و این دست ابزارهای مالی می‌توانند به تصمیم‌گیری در این حوزه کمک کنند.

نماینده مردم کرمان در مجلس افزود: رونق معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس‌کالا و جذب منابع کوچک و بزرگ به این معاملات می‌تواند در تعادل‌بخشی به بازار طلا و ارز موثر باشد، به‌طوری که از این مسیر شاهد ظرفیت‌سازی در تجهیز بهینه منابع در کشور خواهیم بود./دنیای اقتصاد