۸ خودرو داخلی پرفروش تا ۵۰۰ میلیون تومان
۸ خودرو داخلی پرفروش تا ۵۰۰ میلیون تومان

سرمایه فردا در این گزارش به بررسی لیست قیمت روز خودرو با قیمت حدود ۳۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان می‌پردازد.

در چند سال اخیر، به دلیل نوسانات نرخ ارز قیمت خودرو در بازار داخلی افزایش قابل توجهی داشته است؛ به طوریکه خودروهای معمولی در جایگاه خودروهای گران قیمت قرار گرفته‌اند. این موضوع باعث شده خرید خودرو برای برخی از افراد به چالشی مهم تبدیل شود. در حال حاضر با ۳۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان می‌توان خودروهای داخلی مانند ساینا، کوییک، پژو پارس، رانا پلاس، آریسان و شاهین خریداری کرد. به همین خاطر به لیست قیمت روز خودرو نیاز خواهیم داشت.

سرمایه فردا در این گزارش به بررسی لیست قیمت روز خودرو با قیمت حدود ۳۵۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان می‌پردازد.

آریسان ۲

این خودرو نسخه‌ی تقویت‌ شده و بهبود یافته‌ی وانت آریسان به لحاظ فنی بوده که در پاییز ۱۴۰۱ به بازار عرضه شد. چراغ‌های مه‌شکن جلو و خطوط رنگی روی بدنه تنها تفاوت‌های ظاهری آریسان ۲ با مدل قبلی آن است. به علاوه پیشرانه قوی‌تر داشته و کم‌ آلاینده‌تر است. قیمت این خودرو در زمان تنظیم این گزارش ۴۳۸ میلیون تومان اعلام شده است.

لیست قیمت روز خودرو

پراید SE151

وانت کوچک شهری برای حمل و نقل بارهای سبک بوده که برای کسب و کارهای کوچک و تعمیرکارها انتخاب مناسبی است. گروه خودروسازی سایپا، وانت‌های زامیاد، پادرا و ریچ را بر خط تولید خود دارد اما پراید ۱۵۱ تنها وانت کوچک شهری بوده که از سال ۹۳ توسط این مجموعه روانه‌ی بازار می‌شود. این خودرو در زمان تنظیم این گزارش ۳۴۷ میلیون تومان اعلام شده است.

پژوپارس XU7P

این خودرو در بخش فنی تفاوت‌های بزرگی با نسخه های قبلی خود پیدا کرده؛ به طوریکه بهینه‌تر شده است. پژو پارس XU7P یکی از تیپ‌های جدید این خودرو بوده که در سال ۱۴۰۰ رونمایی و چند ماه بعد تحویل آن آغاز شد. این خودرو در زمان تنظیم این گزارش ۴۴۵ میلیون تومان اعلام شده است.

رانا پلاس

این خودرو برای اولین بار در سال ۱۳۸۸ با تبلیغات و معرفی‌های متنوع در بازار خودرو ایران شناخته شد اما در نهایت در سال ۱۳۹۱ در دو دسته LX و EL در بازار عرضه شد. این خودرو در زمان تنظیم این گزارش ۴۵۷ میلیون تومان اعلام شده است.

ساینا S دنده‌ای بنزینی

اولین فیس لیفت با آپشن‌های چراغ بدرقه، آینه بغل برقی، کامپیوتر سفری، صندلی قابل تنظیم راننده و سرنشین جلو بوده که گروه خودروسازی سایپا از ساینا ارائه کرد. سپرهای عقب و جلو، جلو پنجره همچنین گرافیک چراغ‌های این خودرو به‌ طور کامل تغییر کرده اما به لحاظ مشخصات فنی تغییری نداشته است. در سال ۱۴۰۲ تیپ‌های جدید اتوماتیک و دوگانه‌سوز ساینا S به بازار عرضه شد. قدرت موتور این مدل ۸۲ اسب بخار بوده و ۵ اسب کمتر از دیگر تریم‌ها نیرو تولید می‌کند. دلیل افت قدرت پیشرانه در این خودرو استفاده از دریچه گاز مکانیکی به‌جای دریچه برقی است. قیمت ساینا S دنده‌ای بنزینی در زمان تنظیم این گزارش ۴۳۰ و ساینا S دنده‌ای دوگانه سوز ۴۴۵ میلیون تومان اعلام شده است.

لیست قیمت روز خودرو

شاهین GL دنده‌ای

پلتفرم شاهین با سایر محصولات سایپا متفاوت بوده و برخلاف محصولات قبلی این شرکت بر پلتفرم داخلی SP100 سایپا توسعه یافته است. ابتدا شاهین با تیپ G وارد بازار شد که نسخه دستی آن بود. شاهین GL نسخه ارزان‌تر از شاهین G بوده و تنها تفاوتش با تیپ G نداشتن سانروف است. این خودرو در زمان تنظیم این گزارش ۴۲۳ میلیون تومان اعلام شده است.

لیست قیمت روز خودرو

کوییک SR دنده‌ای

یکی از انواع کوییک و محصول جدید سایپا بوده که در پاییز ۱۴۰۲ تحویل مشتریان شد. ترکیبی از طراحی ظاهری کوییک S و تریم دو رنگ کوییک R است. مشخصات فنی کوییک SR تفاوتی با دیگر تریم‌های کوییک ندارد و هنوز از یک موتور ۱.۵ لیتری ۸۷ اسب بخاری و گیربکس دستی ۵ سرعته استفاده می‌کند. در طراحی ظاهری و داخلی این خودرو تغییری نسبت به کوییک S دیده نمی‌شود. این خودرو در زمان تنظیم این گزارش ۴۲۵ میلیون تومان اعلام شده است.

کوییک S دنده‌ای

این مدل به‌ عنوان چهارمین تیپ کوییک در سال ۱۴۰۰ به بازار عرضه شد. اصلی‌ترین تفاوت کوییک S با دیگر تیپ‌ها در طراحی نمای جلوی آن است. طرح جدید جلو پنجره و سپر با خطوط مشکی امتدادیافته از زیر چراغ‌های اصلی تا دور چراغ‌های مه‌شکن که با الهام از چهره یوز ایرانی طراحی شده است آن را متمایز کرده است. نماهای جانبی و عقب آن تفاوتی با نسخه معمولی ندارد. این خودرو در زمان تنظیم این گزارش ۴۲۰ میلیون تومان اعلام شده است.

لیست قیمت روز خودرو