هیوندای آیونیک ۵ N مدل ۲۰۲۴ در راه تسخیر بازارهای جهانی
هیوندای آیونیک ۵ N مدل ۲۰۲۴ در راه تسخیر بازارهای جهانی

پس از ورود هیوندای آیونیک ۵N به کره جنوبی و اسپانیا، اکنون وقت آن رسیده است که این خودرو برقی و هیجان انگیز وارد جاده‌های انگلستان شود.

هیوندای آیونیک ۵N یک خودرو برقی است که ثابت می‌کند برخورداری از پیشرانه برقی مانع آن نمی‌شود که یک خودرو، سواری مهیجی داشته باشد. این خودرو عملکردی بی‌نظیر ارائه می‌دهد و از این لحاظ می‌تواند برتر از بسیاری خودروهای بنزینی متعارف باشد.

به گزارش سرمایه فردا، پس از ورود هیوندای آیونیک ۵N به کره جنوبی و اسپانیا، اکنون وقت آن رسیده است که این خودرو برقی و هیجان انگیز وارد جاده‌های انگلستان شود. این نسخه از آیونیک ۵ برای کسانی که پیشتر پشت فرمان هیوندای آیونیک ۵ استاندارد نشسته‌اند می‌تواند بسیار هیجان‌آور باشد چون سواری پویاتری دارد و جادارتر و کم مصرف‌تر است.

هیوندای آیونیک ۵N مدل ۲۰۲۴ دستخوش تغییرات زیادی شده است. سپر جلو و دیفیوزر عقب بزرگ‌تر شده و طول آن نیز افزایش یافته است. بر روی هر محور یک موتور برقی تعبیه شده که در مجموع ۶۴۱ اسب بخار نیرو و ۷۴۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کنند. نرم افزار مدیریت باتری و خنک کننده موتور نیز ارتقاء یافته و باعث می‌شود پیشرانه با حداکثر توانش کار کند.

از آن جایی که عملکرد موتورهای برقی بسیار عالی است، شتاب صفر تا صد به ۳٫۴ ثانیه رسیده است و نسخه N در مقایسه با نسخه استاندارد هیوندای آیونیک ۵ یک هیولای واقعی محسوب می‌شود.

وزن هیوندای آیونیک ۵N مدل ۲۰۲۴ به ۲۲۳۵ کیلوگرم می‌رسد ولی آن‌قدر چالاک عمل می‌کند که گویی زیر یک تن وزن دارد. سیستم توزیع گشتاور، نیرو را به خوبی بین محورهای جلو و عقب تقسیم می‌کند و باعث می‌شود خودرو در مسیرهای پر پیچ و خم عملکردی بسیار خوب داشته باشد.

گیربکس از نوع تک سرعته است و نیروی موتورها به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. هیوندای آیونیک ۵N مدل ۲۰۲۴ می‌تواند حداکثر تا ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد و با قیمت ۶۵ هزار پوند از هم اکنون در بازار انگلستان قابل خریداری است.