نحوه مذاکره برای سفارش خرید کالا در نمایشگاه خارجی
نحوه مذاکره برای سفارش خرید کالا در نمایشگاه خارجی

به گزارش سرمایه فردا، در زمان مذاکره برای سفارش خرید کالا از یک شرکت خارجی نمایشگاه، باید درباره قوانین و مقررات واردات و صادرات آن کشور مطلع شوید.

با توجه به اینکه نمایشگاه کانتون چین بزرگترین نمایشگاه تجاری چین است. در زمان بازدید ابتدا باید مشخص کنید که درباره چه محصولاتی قرار است مذاکره کنید. سپس سالن هایی که این محصولات در آن نمایش داده می شوند را پیدا کنید.  در بازدید اولیه از نمایشگاه مشخص کنید از غرفه چه شرکت‌هایی قرار است بازدید کنید. در این مرحله فرد باید سوالاتی که باید از شرکت های تامین کننده بپرسد را تعیین کند.
در زمان مذاکره برای سفارش خرید کالا از یک شرکت خارجی نمایشگاه، باید درباره قوانین و مقررات واردات و صادرات آن کشور مطلع شوید. وقتی کشوری عضو سازمان توسعه تجارت جهانی است از قوانین و مقررات استاندارد تبعیت می کند. اما کشور خارج از این سازمان گاهی قوانین و مقررات خاص خودش را دارد که طرف مذاکره کننده باید درباره آنها سوال بپرسد.

آگاهی از استانداردهای تولید محصولات

گاهی برخی محصولاتی که در نمایشگاه نمایش داده می شود دارای گریدهای مختلف کیفی هستند. به همین دلیل باید نسبت به درجه کیفیت و گواهی استاندارد محصول سوال کنید تا در زمان سفارش کالا با مشکل مواجه نشوید. از طرف دیگر بسیاری از تولیدکنندگان کالا در چین با تامین کنندگان مواد اولیه در خارج از چین همکاری می کنند. به همین دلیل باید نسبت به ثبات تامین کالا در آن شرکت نیز اطمینان حاصل کنید تا در صورتی که خواستید در بلندمدت همکاری کنید ثبات تولید آن شرکت برایتان محرز شود.
در حال حاضر در نمایشگاه کانتون حضور شرکت‌های غیرچینی افزایش یافته است. به همین دلیل می تواند از غرفه شرکت های کشورهای همسایه که روابط سیاسی خوبی با ایران دارند نیز بازدید کنید. به طور قطع همکاری با شرکت هایی که کشورشان بیشترین روابط تجاری را با ایران دارد ریسک کمتری نسبت به سایر کشورها دارد.