معرفی ۷ جاذبه گردشگری تهران
معرفی ۷ جاذبه گردشگری تهران

سرمایه فردا در ادامه این گزارش به معرفی ۷ جاذبه گردشگری تهران که در تعطیلات عید باید بازدید کرد، پرداخته است.

در تعطیلات عید با خلوت شدن پایتخت فرصت مناسبی برای بازدید از مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری ایجاد می‌شود. تعداد زیادی از آثار و یادگاری‌های دوران معاصر در مناطق مختلف تهران وجود دارد که حتی یک هفته زمان هم برای بازدید همه آن‌ها کافی نیست. بناهای تاریخی، کاخ‌ها و موزه‌ها و پارک‌های مختلفی که در تهران وجود دارند، هر نوع سلیقه‌ای را راضی می‌کند.

سرمایه فردا در ادامه این گزارش به معرفی ۷ جاذبه گردشگری تهران که در تعطیلات عید باید بازدید کرد، پرداخته است.

برج میلاد

برج میلاد با ارتفاع ۴۳۵ متر از بیشتر مناطق تهران قابل مشاهده است و با این وجود بسیاری از افراد از امکانات تفریحی گردشگری آن اطلاع چندانی ندارند. اتاق فرار انیگما یکی از بهترین تفریحات برای افرادی است که علاقه‌مند ماجراجویی و هیجان هستند. این اتاق فرار در قسمت گذرگاه میلاد و ورودی پارکینگ قرار دارد. سینماس شش بعدی نیز یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین تفریحات در برج میلاد است. سکو دید بسته در طبقه چهارم برج میلاد قرار دارد که می‌توان نمای کلی تهران را در یک قاب مشاهده کرد.

موزه مشاهیر و موزه شهرداری نیز از بخش‌های دیدنی هستند که نباید فرصت بازدید آن را از دست داد. بولینگ، بیلیارد و پینت بال از سایر تفریحاتی هستند که افراد در برج میلاد می‌توانند تجربه کنند. بانجی جامپینگ و تاب‌سواری در ارتفاعات نیز برای افرادی که علاقه به آدرنالین و هیجان زیاد دارند، انتخاب مناسبی است. کافه‌ها و رستوران‌های مختلفی در برج میلاد فعالیت می‌کنند و به طور کلی برای بازدید از قسمت‌های مختلف این مجموعه یک روز کامل زمان نیاز است.

باغ موزه مینیاتور

باغ موزه مینیاتور یکی از آثار معاصر است که قدمت چندانی ندارد و در شرق تهران ساخته شده است. در این بوستان بسیاری از آثار تاریخی و باستانی ایران که ثبت جهانی شده‌اند، به صورت ماکت‌های مینیاتوری ساخته شده‌اند. تقریبا ۱۲ مجموعه از آثار تاریخی ایران در این باغ ساخته شده‌اند و مکان این بخش‌ها در پارک، متناسب متناسب با موقعیت جغرافیایی واقعی آن‌ها در نقشه ایران است. ارگ بم، تخت جمشید، گنبد سلطانیه، بازار تبریز، تخت سلیمان و بسیاری از آثار دیگر در این موزه باغ ساخته شده‌اند. سبک معماری باغ با ترکیبی از سنت و مدرنتیه، زیبا و چشم‌نواز است.

پارک آب و آتش

پارک آب و آتش یکی از مدرن‌ترین و محبوب‌ترین بوستان‌های تهران است که در تمام فصول سال امکان بازدید از آن وجود دارد. با این وحود تعطیلات عید به دلیل خلوت بودن و هوا معتدل بهترین زمان برای بازدید از این پارک است. سینما هفت بعدی یکی از محبوب‌ترین بخش‌های این پارک است که فرصت تجربه هیجانی را برای افراد فراهم می‌کند. یکی دیگر از جذاب‌ترین بخش‌های این پارک مشاهده نما فواره‌ها است که به صورت منحصربه‌فردی طراحی شده‌اند. آسمان گنبندنما یکی از بهترین بخش‌های پارک آب و آتش برای علاقه‌مندان به نجوم و رصد در آسمان است. فودکورت جزیره در فضا باز قرار زیر یک سایه‌بان قرار دارد و چندین رستوران در این بخش وجود دارند.

دربند

دربند یکی از بهترین و خوش‌ آب‌وهواترین انتخاب‌ها برای بازدید در فصل بهار است. سپری کردن اوقات در این منطقه فرصت خوبی برای استراحت کردن در طبیعت بکر دور از سر و صدا و شلوغی تهران فراهم می‌کند. مسیر زیبا دربند برای پیاده‌روی کردن مناسب است و در طول مسیر تعداد زیادی از کافه‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌های رنگارنگ جلب توجه می‌کنند. دربند دارای یکی از دیدنی‌ترین مسیرهای کوه‌نوردی است و آبشار دوقلو از معروف‌ترین آن‌ها است.

پارک جمشیدیه

یکی دیگر از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری تهران در فصل بهار، پارک جمشیدیه با مناظر آرامش‌بخش و صداهای دلنشین طبیعت همراه است. این پارک در شمال تهران در منطقه نیاوران قرار دارد و از شمال به کوه کلکچال می‌رسد. قرار گرفتن دریاچه در این پارک طراوت و نشاط خاصی به فضا بخشیده است. این پارک بخشی از زمین‌های متعلق به جمشید دولو قاجار بوده که البته در طی زمان تغییرات و بازسازی‌های متعددی در آن اعمال شده است. بوستان سنگی این پارک یکی از زیباترین و چشم‌نوازترین مناظر را در فصل بهار دارد.