قویترین موتورسیکلت‌های برقی سال ۲۰۲۴
قویترین موتورسیکلت‌های برقی سال ۲۰۲۴

به گزارش سرمایه فردا، قویترین موتورسیکلت‌های برقی سال ۲۰۲۴ نیز وارد میدان شده‌اند که چنان عملکرد بالایی از خود نشان می‌دهند که پیشتر حتی در موتورسیکلت‌های بنزینی نیز دیده نشده است.

وقتی صحبت از سوخت آینده خودروها و موتورسیکلت‌ها به میان می‌آید، استفاده از نیروی برق یکی از گزینه‌های مطرح است، ولی پذیرفتن این انرژی از سوی موتورسیکلت‌ها ممکن است مدتی زمان ببرد چون در مقایسه با خودروها حساسیت بیشتری نسبت به وزن اضافی دارند.

به گزارش سرمایه فردا، تاکنون وزن اضافی باتری در بسیاری از موتورسیکلت‌های برقی باعث شده است گشتاور و عملکرد آن‌ها پایین بیاید و یا باعث بشود برد آن‌ها به اندازه‌ای باشد که فقط برای رفت و آمدهای درون شهری مناسب باشند. با این حال، قویترین موتورسیکلت‌های برقی سال ۲۰۲۴ نیز وارد میدان شده‌اند که چنان عملکرد بالایی از خود نشان می‌دهند که پیشتر حتی در موتورسیکلت‌های بنزینی نیز دیده نشده است.

موتورسیکلت برقی لایتنینگ LS-218 وقتی نخستین بار در سال ۲۰۱۵ وارد بازار شد رکوردهای زیادی را جابه‌جا کرد و موتورسیکلت‌های بنزینی را پشت سر گذاشت. لایتنینگ LS-218 در حال حاضر سریع‌ترین موتورسیکلتی است که مجوز تردد در جاده را دارد و همه این دستاوردها به لطف کاهش وزن باتری، افزایش زمان نیاز به شارژ مجدد و همچنین افزایش برد به دست آمده است.

موتورسیکلت برقی لایتنینگ LS-218 می‌تواند با یک بار شارژ مسافتی برابر با ۵۴۰ کیلومتر را بپیماید. پیشرانه برقی این موتورسیکلت نیرویی برابر با ۲۴۴ اسب بخار و گشتاوری ۳۰۰ نیوتن‌متری تولید می‌کند و اگر در یک جاده بی‌پایان تخته گاز کنید، عدد ۳۵۰ را بر روی کیلومترشمار دیجیتال آن خواهید خواند.